RAPORT

Pogarda

Rzymkowski: Adam Michnik to dziecko reżimu komunistycznego

Najnowsze

Popularne

Adam Michnik to nie jest człowiek, który wyrósł z tradycji polskiej prawicy czy z tradycji Polski niepodległe. Jest to dziecko reżimu komunistycznego, który ten komunizm widział w innych barwach, niekoniecznie lepszych od tych, które były w rzeczywistości – komentował w programie „Kwadrans Polityczny” TVP1 wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski. Polityk odnosił się do nagrania ujawnionego w „Magazynie śledczym Anity Gargas”, na którym udokumentowano spotkanie naczelnego „Gazety Wyborczej” z Jaruzelskim w 2000 r.

Czuchnowski tłumaczy zachowanie Michnika wobec Jaruzelskiego. „Zawsze bronił tych, którzy są słabsi”

Nie milkną echa po ujawnionych przez Anitę Gargas niepublikowanych wcześniej nagrań ze spotkania Wojciecha Jaruzelskiego z Adamem Michnikiem....

zobacz więcej

Rzymkowski oceniał, że Michnik w 1989 r., „widząc potężny obóz niepodległościowy odwołujący się do katolickiej nauki społecznej, szukał sojuszników”.

I tym sojusznikiem był reżim komunistyczny i jego aparatczycy, z generałem Jaruzelskim na czele – wskazywał wiceminister.

40 lat temu, w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 r., wprowadzono stan wojenny. Władzę w Polsce przejęła junta wojskowa pod przywództwem gen. Wojciecha Jaruzelskiego.

Celem reżimu komunistycznego było zniszczenie wielomilionowego ruchu Solidarności. Wojskowy zamach stanu kosztował życie co najmniej kilkudziesięciu Polaków.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej