RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Hit Rady Krajowej PO. Leszczyna odebrała show Tuskowi [WIDEO]

Izabela Leszczyna o inflacji: kobieta jest człowiekiem (fot. arch.PAP/L.Szymański)
Izabela Leszczyna o inflacji: kobieta jest człowiekiem (fot. arch.PAP/L.Szymański)

Najnowsze

Popularne

„Wolne sądy” i „wolne media”, a także przestrzeganie wolności obywatelskich i praw człowieka – to recepta na... walkę z inflacją. Tak wynika z wypowiedzi nowej wiceprzewodniczącej Platformy Obywatelskiej, Izabeli Leszczyny.

– Apelujemy do rządu PiSu: jeśli naprawdę na serio chcecie pomóc ludziom, jeśli chcecie, żeby ceny przestały rosnąć jak zwariowane, to trzeba spełnić jeden warunek: Polska musi mieć wolne sądy, wolne media i państwo musi przestrzegać wolności obywatelskich i praw człowieka. I na koniec przypominam politykom PiS-u, że kobieta jest człowiekiem – mówiła nowa wiceszefowa partii.

W sobotę w Warszawie obradowała Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej, która m.in. wybrała nowych wiceprzewodniczących partii. Obok Izabeli Leszczyny są to: Małgorzata Kidawa-Błońska, Dorota Niedziela, Marzena Okła-Drewnowicz, Cezary Tomczyk, Ewa Kopacz i Bartosz Arłukowicz. W czwartek prezes NBP prof. Adam Glapiński informując o przyczynach podniesienia stóp procentowych mówił o czynnikach, które mają wpływ na rosnące ceny i inflację. – Inflacja jest zjawiskiem globalnym, wynika z silnych szoków podażowych oraz z epidemii i zjawisk z niej wynikających – powiedział w czwartek prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński. Podkreślił, że w Polsce inflacja wynika przede wszystkim ze wzrostu cen światowych surowców: głównie paliw. – Ale także z polityki klimatycznej UE i rekordowego wzrostu cen uprawnień do emisji dwutlenku węgla – wyjaśnił prof. Glapiński. Przypomniał, że w USA inflacja jest najwyższa od 30 lat; w Belgi wynosi 7 proc., a w Niemczech 6 proc.


Przeczytaj także: Tusk o aferze finansowej UE. Szef EPL nie widzi korupcji

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej