RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Zawalił się magazyn Amazona. Wiele osób pod gruzami

Do katastrofy doszło w wyniku przejścia tornada w nocy z piątku na sobotę (fot. Michael B.Thomas/Getty Images)
Do katastrofy doszło w wyniku przejścia tornada w nocy z piątku na sobotę (fot. Michael B.Thomas/Getty Images)

Wiele osób zostało uwięzionych pod gruzami po zawaleniu się części dachu magazynu firmy spedycyjnej Amazon w Edwardsville w stanie Illinois – poinformowała Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego (FEMA). Do katastrofy doszło w wyniku przejścia tornada w nocy z piątku na sobotę.

Koszmar na Jawie. „Żniwo śmierci to 13 osób”, „ciał jest więcej” [WIDEO]

Liczba ofiar śmiertelnych erupcji wulkanu Semeru na najgęściej zaludnionej wyspie Indonezji Jawie wzrosła do 13 – poinformowała w niedzielę...

zobacz więcej

Trąby powietrzne nawiedziły środkową część Stanów Zjednoczonych.

FEMA podała, że doszło do wypadku, potwierdzając, że wiele osób znajduje się pod gruzami. W poście na Facebooku nie przekazała jednak szczegółów, ani informacji, ile osób jest rannych i czy są ofiary śmiertelne. Amazon pracował przy wzmocnionych zmianach, w trudnym dla handlowców i firm wysyłkowych okresie przedświątecznym.

Szef miejscowej policji Mike Fillback poinformował dziennikarzy, że w Amazonie zginęła co najmniej jedna osoba.

Zobacz także: Tornado uderzyło w USA. Wielu uwięzionych po zawaleniu się dachu w magazynie Amazona

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Amerykańska Narodowa Służba Pogodowa (USNWS)wydała ostrzeżenie o nadejściu tornad w wielu stanach, w tym Arkansas, Tennessee, Missouri i Illinois.

Gubernator stanu Kentucky Andy Beshear powiedział na konferencji prasowej w sobotę rano, że w stanie mogło zginąć ponad 50 osób.

– Obawiam się, że w Kentucky jest ponad 50 ofiar śmiertelnych, jednak prawdopodobnie bardziej możliwa jest liczba 70-100 ofiar – poinformował.

Mayfield, 10-tysięczne miasto w tym stanie, znalazło się w oku tornada. – Miasto otrzymało najcięższy cios, zniszczenia są ogromne – powiedział Michael Dossett, lokalny urzędnik ds. pomocy humanitarnej w wypowiedzi dla CNN. Wspomniał o „strefie zero”, określeniu używanym do opisania ruin World Trade Center po zamachach z 11 września 2001 r. w Nowym Jorku.

W momencie uderzenia tornada w fabryce świec w Mayfield pracowało 110 osób.

Według naukowców wpływ na zwiększenie częstotliwości tornad mają zmiany klimatyczne.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej