RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Eksplozja w obozie dla palestyńskich uchodźców. Wybuchł skład broni?

Zbrojne palestyńskie organizace – Hamas i ruch Fatah – sprawują pełną kontrolę nad obozami palestyńskimi w Libanie(zdjęcie ilustracyjne) (fot.Fadel Itani/NurPhoto via Getty Images)
Zbrojne palestyńskie organizace – Hamas i ruch Fatah – sprawują pełną kontrolę nad obozami palestyńskimi w Libanie(zdjęcie ilustracyjne) (fot.Fadel Itani/NurPhoto via Getty Images)

Kilkanaście osób zostało rannych na skutek eksplozji w obozie dla uchodźców palestyńskich w mieście Tyr na południu Libanu – poinformowali w nocy z piątku na sobotę pracujący na miejscu ratownicy.

Policja w Hamburgu udaremniła zamach terrorystyczny. Znaleziono środki do produkcji bomby

Hamburska policja udaremniła zamach, który planował przeprowadzić 20-letni Niemiec marokańskiego pochodzenia. U Abdurrahama C. śledczy znaleźli...

zobacz więcej

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Wcześniej libańska agencja prasowa NNA informowała o nieokreślonej liczbie zabitych, ale obrona cywilna i miejscowe siły bezpieczeństwa podały, że nie było ofiar śmiertelnych. Także źródło palestyńskie wewnątrz obozu podało jedynie informację o rannych.

Według agencji NNA piątkowa eksplozja miała miejsce w składzie broni, należącym do palestyńskiej organizacji Hamas, która ma swoje magazyny w obozach palestyńskich w Libanie.

Agencja Shehab News, postrzegana jako bliska Hamasowi, zacytowała źródło palestyńskie, które twierdzi, że wybuch spowodowało zapalenie się pojemników z tlenem przechowywanych do użytku w walce z pandemią COVID-19.

Palestyńskie źródła podają, że okoliczne tereny zostały ewakuowane, a na miejscu pracują ekipy ratunkowe.

Szereg zbrojnych palestyńskich organizacji, w tym Hamas i ruch Fatah, sprawuje pełną kontrolę nad kilkunastoma obozami palestyńskimi w Libanie.


Zobacz także: Ciężarówka przewróciła się na zakręcie. Co najmniej 49 migrantów zginęło w wypadku

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej