RAPORT

Pogarda

Cyniczna, polityczna gra Tuska i PO śmiercią Izabeli. „Szczuli, wyprowadzali ludzi na ulice” [WIDEO]

Donald Tusk winą za śmierć Izabeli i jej synka obarczył PiS (fot. PAP/Rafał Guz)
Donald Tusk winą za śmierć Izabeli i jej synka obarczył PiS (fot. PAP/Rafał Guz)

Najnowsze

Popularne

– Ta tragedia jest prostą konsekwencją ortodoksyjnych zapisów prawa – oskarżał miesiąc temu Donald Tusk. Jak twierdził przewodniczący PO, pani Izabela, pacjentka z Pszczyny „zmarła w konsekwencji atmosfery, jaką wytworzyło stanowisko PiS-u i Trybunału Konstytucyjnego”. Dziś, gdy politycy opozycji i część mediów milczą ws. odpowiedzialności lekarzy, co podkreśla rodzina kobiety, internauci przypominają niedawne słowa lidera opozycji.

Kontrola NFZ w szpitalu w Pszczynie. Są wyniki i maksymalna kara

Kontrola Narodowego Funduszu Zdrowia w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie, przeprowadzona po śmierci ciężarnej kobiety, potwierdziła liczne...

zobacz więcej

W piątek „Super Expres” opublikował rozmowę z matką zmarłej 30-letniej pani Izabeli. Pani Barbara jest przekonana, że jej córkę i wnuka można było uratować.

„Oni mieli przede wszystkim ratować to dziecko. Co oni wymyślają o tej aborcji? Czy ona (Izabela – przyp. red.) poszła po aborcję do szpitala? Nie była przecież po wypadku, to była zdrowia dziewczyna. Odeszły wody płodowe. Mieli ratować to dziecko” – mówi kobieta.

Matka zmarłej przekonuje, że synek ciężarnej był zdrowy. „To dziecko miało 55 deka, tak wyszło po sekcji zwłok. Nie 485 gram, jak jej powiedzieli w szpitalu po USG. Takie dzieci żyją. Ja mam sekcję zwłok dziecka. Ono było zdrowe” – przekonuje mama Izy, cytowana przez „SE”.

Tymczasem tuż po tragicznych wydarzeniach, do których doszło w Pszczynie, politycy opozycji winą za śmierć kobiety i jej nienarodzonego dziecka obarczali rząd.

6 listopada w Warszawie odbyła się organizowana przez opozycję manifestacja pod hasłem „Ani jednej więcej”.

– Ta tragedia jest prostą konsekwencją ortodoksyjnych zapisów aborcyjnych. 30-letnia kobieta zmarła w konsekwencji atmosfery, którą wytworzyło stanowisko PiS i tzw. Trybunału Konstytucyjnego – mówił z kolei podczas opublikowanej 7 listopada rozmowy z Tomaszem Lisem Donald Tusk. „Tusk i Platforma Obywatelska powinni wykupić billboardy w całej Polsce, reklamy na największych portalach, telewizjach i przez całe 2 tygodnie przepraszać, że bezpodstawnie szczuli, wyprowadzali ludzi na ulice, wzywali obce instytucje, na podstawie kłamstw ws. śmierci Izabeli z Pszczyny” – napisał na Twitterze Waldemar Kowal.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej