Państwa Unii Europejskiej zdecydowały się na wydawanie potężnych kwot na cele klimatyczne. Jak wygląda realizacja tych celów? – O ile uda się obniżyć temperaturę na świecie, jeśli poddamy się tym wszystkim drakońskim obciążeniom finansowym przez okres najbliższych 80 lat? – pytał Michał Rachoń w programie „#Jedziemy” w TVP Info. Na te pytania odpowiada prezes Warsaw Enterprise Institute Tomasz Wróblewski. Przykłady są szokujące.
Inflacja jest zjawiskiem globalnym, wynika z silnych szoków podażowych oraz z epidemii i zjawisk z niej wynikających – powiedział w czwartek prezes...
zobacz więcej
– Pełne wdrożenie celów zerowej emisji netto, jakie proponuje administracja prezydenta USA Joego Bidena, spowodowałoby obniżenie globalnej temperatury o 0,17 stopni Celsjusza w 2100 r. Efekt ten byłby niewykrywalny – mówi w swoim podcaście „Wolność w Remoncie” Tomasz Wróblewski.
Jak dodawał, jeśli natychmiast zostałoby wdrożone porozumienie paryskie, temperatura spadłaby o 0,19 stopni. – Ograniczenie emisji o połowę przez Chiny dałoby efekt obniżenia w wysokości 0,18 st. – wyliczał.
Kontynuował, że redukcja netto do zera gazów cieplarnianych przez wszystkie państwa Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju obniżyłoby temperaturę o 0,35 stopni – wskazał.