RAPORT

Wojna na Ukrainie

Putin zapewnił Merkel, że zawsze będzie mile widziana w Rosji

Władimir Putin podziękował za współpracę odchodzącej kanclerz Niemiec Angeli Merkel (fot. PAP/EPA)
Władimir Putin podziękował za współpracę odchodzącej kanclerz Niemiec Angeli Merkel (fot. PAP/EPA)

Prezydent Rosji Władimir Putin podziękował w czwartek za współpracę odchodzącej kanclerz Niemiec Angeli Merkel – podał Kreml w komunikacie. Putin zapewnił niemiecką polityk, że zawsze będzie mile widziana w Rosji.

Nord Stream 2. Niemcy zatrzymają inwestycję w razie rosyjskiej agresji?

Przedstawiciele administracji prezydenta Joego Bidena przekazali kongresmenom, że nowe władze Niemiec zapewniły, iż zatrzymają gazociąg Nord Stream...

zobacz więcej

Jak przekazał Kreml, rosyjski prezydent ocenił, że Merkel wniosła „znaczący wkład w rozwój relacji rosyjsko-niemieckich”, a także „podziękował jej ciepło za wieloletnią owocną współpracę”.

Merkel również mu podziękowała i „życzyła sukcesów w budowaniu dialogu z nowym szefem rządu Niemiec, Olafem Scholzem” – czytamy w komunikacie.

Dzień wcześniej, w środę, Putin wystosował telegram do Scholza, wyrażając nadzieję, na „budowanie konstruktywnego dialogu i współpracy w bieżących kwestiach agendy dwustronnej i międzynarodowej”.

Putin zapewnił, że „relacje między Rosją i Niemcami tradycyjnie mają wielkie znaczenie nie tylko dla narodów obu krajów, ale i dla całej Europy”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej