RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Kukiz: Gdyby Putin poważnie traktował Bidena...

Gdyby Putin poważnie traktował Bidena, to w ogóle nie podchodziłby wojskiem pod granicę z Ukrainą – ocenił lider Kukiz'15 Paweł Kukiz w programie „Kwadrans Polityczny” TVP1. Zdaniem polityka USA potrzebują Rosji „do swojej rozgrywki z Chinami”.

Oświadczenie Pawła Kukiza. Pisze o pozwie dla Onetu

Paweł Kukiz poinformował, że wysyła pismo przedprocesowe do redakcji Onetu, w którym domaga się zaniechania naruszania jego dobrego imienia. „Nigdy...

zobacz więcej

– Mieliśmy do czynienia z Afganistanem, następnie imigranci na granicy polsko-białoruskiej i wojska rosyjskie na granicy Ukrainy – mówił Paweł Kukiz. Zwrócił przy tym uwagę, że „cała sprawa w ogromnym skrócie zaczęła się od wyboru Joego Bidena na prezydenta USA”.

– Biden został wybrany przez grupy kapitałowe, był przez nie promowany – oceniał parlamentarzysta.

Odnosząc się do działań administracji prezydenta USA ws. ruchu wojsk rosyjskich przy Ukrainie mówił, że „komunikat Bidena jest taki, że nie będziemy naszego wojska wysyłać na Ukrainę; w domyśle: radźcie sobie sami”.

– Paradoksalnie Polska może z tego tytułu odnieść korzyści, bo administracja Bidena będzie musiała wzmocnić flankę wschodnią i zasilić nasze wschodnie granice – komentował.

Jego zdaniem „NATO i UE ośmieliły ostatnio Putina, że on wykona ruch typu „sprawdzam”, zwłaszcza, że USA potrzebują Rosji do swojej rozgrywki z Chinami, o czym Putin doskonale wie”.

– Gdyby Putin poważnie traktował Bidena, to w ogóle nie podchodziłby wojskiem pod granicę z Ukrainą – mówił.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej