RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Podlasie. Migranci znowu zaatakowali granicę, MON pokazuje nagranie

Duże grupy cudzoziemców wspierane przez białoruskie służby siłowo forsowały granicę w okolicach Dubicz Cerkiewnych i Czeremchy na Podlasiu – przekazała Straż Graniczna. Ministerstwo Obrony Narodowej pokazało nagranie z ataku. Resort podkreśla, że migranci wciąż zachowują się agresywnie.

Przewoził nielegalnych migrantów. Podczas pościgu padły strzały ostrzegawcze

Straż Graniczna zatrzymała mężczyznę, którzy przewoził pięciu nielegalnych migrantów w okolicach miejscowości Nowowola (Podlaskie). Podczas pościgu...

zobacz więcej

Około godziny 20 na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Dubiczach Cerkiewnych, około 50-osobowa grupa próbowała siło przejść przez granicę. Została ustawiona kładka na zaporze, która miała pomóc w pokonaniu zapory. Grupie migrantów nie udało się sforsować granicy.

Natomiast około północy 75-osobowa grupa migrantów próbowała siłowo przekroczyć granicę polsko-białoruską w okolicach Czeremchy. Tam również zostały ustawione kładki na zaporze. Białoruskie służby rzucały kamieniami w stronę polskich funkcjonariuszy. Grupie udało się przejść przez zaporę. Wszyscy zostali zatrzymani i doprowadzeni do linii granicy.

Wcześniej w środę, ok. 10.45, doszło do pościgu. Straż Graniczna zatrzymała mężczyznę przewożącego 5 migrantów. Podczas zatrzymywania przewoźnika w okolicach Nowowoli funkcjonariusze oddali strzały ostrzegawcze.

W ciągu ostatniej doby Straż Graniczna odnotowała 80 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Wobec 23 osób wydano postanowienia o opuszczeniu terytorium Polski.

Od początku roku Straż Graniczna odnotowała ponad 38 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. W listopadzie było ich prawie 9 tys.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej