RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

15-lecie CBA. Biuro opublikowało spot i nowy informator dot. kontroli [WIDEO]

CBA opublikowało spot podsumowujący obchody 15. rocznicy powstania służby. Zaznaczono w nim, że „CBA działa zawsze w interesie Polski”. Biuro przygotowało też nowy informator o prawnych zasadach i przebiegu działań kontrolnych „ABC kontroli CBA”. W czwartek przypada Międzynarodowy Dzień Zwalczania Korupcji.

CBA zatrzymało na gorącym uczynku pracownika Spółki Restrukturyzacji Kopalń

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało na gorącym uczynku – po przyjęciu łapówki – pracownika bytomskiego oddziału Spółki Restrukturyzacji...

zobacz więcej

Dwuminutowy materiał wideo przypomina o najważniejszych wydarzeniach roku jubileuszu piętnastolecia tej służby specjalnej – m.in. nadaniu sztandaru i patrona, odznaczeniach z rąk prezydenta Andrzeja Dudy dla funkcjonariuszy i pracowników Biura, a także uroczystości nadania imienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego Ośrodkowi Szkoleniowo-Konferencyjnemu CBA w Lucieniu k. Gostynina (woj. mazowieckie) – poinformował wydział komunikacji społecznej CBA.

W migawkach znalazły się też ujęcia z międzynarodowych spotkań i konferencji z udziałem na co dzień współpracujących z Biurem instytucji oraz wystawy jubileuszowej otwartej w siedzibie Europolu w Hadze (Niderlandy) poświęconej działaniom CBA.

Wydział podkreślił, że kilkanaście klatek w materiale dotyczy też pozasłużbowej działalności agentów – imprez o puchar szefa CBA – zawodów strzeleckich czy biegowych z udziałem przedstawicieli innych służb specjalnych oraz blisko 30 inicjatyw charytatywnych i wolontariackich, m.in. akcji oddawania krwi. Wydział poinformował, że w jubileuszowym roku miało być ich 15, ale funkcjonariusze i pracownicy CBA zrealizowali ich więcej.

9 grudnia Międzynarodowym Dniem Przeciwdziałania Korupcji ustanowiła Organizacja Narodów Zjednoczonych w rocznicę ratyfikacji konwencji przeciwko korupcji przez państwa członkowskie w 2003 r. Konwencja ONZ zobowiązała jej strony do powołania krajowych organów do zapobiegania korupcji i rozpowszechniania wiedzy, jak jej zapobiegać.

Aby zrealizować postanowienia konwencji, w naszym kraju 9 czerwca 2006 r. powołano Centralne Biuro Antykorupcyjne. Tego dnia Biuro obchodzi też swoje święto.

Biuro przygotowało też „ABC kontroli CBA” – informator o prawnych zasadach i przebiegu działań kontrolnych Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej