RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Gdzie możemy liczyć na dodatnią temperaturę? [PROGNOZA POGODY]

Na zachodzie kraju powinien spaść śnieg (PAP Darek Delmanowicz, zdj. ilustr.)
Na zachodzie kraju powinien spaść śnieg (PAP Darek Delmanowicz, zdj. ilustr.)

W czwartek będzie pochmurnie. Na zachodzie kraju przewidujemy opady śniegu, miejscami przyrost pokrywy śnieżnej na południowym zachodzie może sięgnąć nawet 5 cm. Od -5 st. na krańcach północno-wschodnich do 1 na zachodzie - przekazał synoptyk IMGW Jakub Gawron.

Ważne ostrzeżenie IMGW. Dotyczy nocy ze środy na czwartek

Przed silnym mrozem w nocy w dwóch powiatach na południu Podkarpaciu oraz w jednym na południu Małopolski ostrzega w środę Instytut Meteorologii i...

zobacz więcej

Prognoza synoptyka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Jakuba Gawrona przewiduje, że „w ciągu dnia w zachodniej części kraju powinien spaść śnieg”. Dodał także, że „na południowym zachodzie przyrost pokrywy śnieżnej może osiągnąć nawet do 5 cm”.

IMGW prognozuje, że „w czwartek wieczorem w regionie Górnego Śląska nie wykluczone opady marznącego deszczu”.

– Przewidujemy wiatr umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Z kolei nad morzem okresami dość silny, porywisty wiatr – zaznaczył Gawron.

– Począwszy od Górnego Śląska przez Mazowsze po województwa: warmińsko-mazurskie, lubelskie, podkarpackie, świętokrzyskie i małopolskie przewidujemy w nocy możliwość marznących opadów deszczu – dodał synoptyk IMGW.

Przekazał, że „w nocy temperatura będzie się wahać od -5 st. na północnym wschodzie do -1 na południowym zachodzie i południowym wschodzie”. Nad morzem cieplej, do 0 st.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej