RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Finlandia: Premier mimo kwarantanny poszła do klubu. Teraz przeprasza

Sanna Marin przyznała się do błędu (fot.PAP/EPA/Kimmo Brandt)
Sanna Marin przyznała się do błędu (fot.PAP/EPA/Kimmo Brandt)

Najnowsze

Popularne

Fińska premier Sanna Marin przeprosiła w środę opinię publiczną za to, iż w nocy z soboty na niedzielę była w jednym z helsińskich nocnych klubów, naruszając przepisy przeciwepidemiczne.

Fińska polityk opublikowała fragment Pisma Świętego. Dostała zarzut „mowy nienawiści”

Fińska deputowana, była minister spraw wewnętrznych i długoletnia szefowa partii Chrześcijańskich Demokratów Päivi Räsänen usłyszała zarzut...

zobacz więcej

– Postąpiłam źle. Powinnam bardziej uważnie rozważyć sytuację – powiedziała Marin w wywiadzie telewizyjnym dla publicznego nadawcy Yle.

Informacja ujawniona początkowo w weekend przez fiński portal plotkarski o życiu celebrytów urosła do miana ogólnokrajowego skandalu, o którym szeroko rozpisywały się wszystkie fińskie dzienniki.

W sobotę, gdy Marin udała się do klubu nocnego, do członków rządu na służbowe telefony wysłane zostały informacje o konieczności unikania kontaktów społecznych. Miało to związek z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem u szefa MSZ Pekki Haavisto, który w ubiegłym tygodniu przebywał m.in. w Szwecji na spotkaniu ministerialnym OBWE. Marin – jak sama przyznała – odczytała wiadomość dopiero w niedzielę rano.

Jak pisał serwis plotkarki Seiska, premier, odwiedzając nocny klub w Helsinkach, chciała pokazać, że paszporty covidowe działają, a mieszkańcy, którzy są podwójnie zaszczepieni, mogą się dobrze bawić w stolicy.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Gazeta „Helsingin Sanomat” pisze, że mimo sobotniej informacji do członków rządu o konieczności unikania kontaktów społecznych minister spraw gospodarczych Mika Lintila wziął udział w niedzielnym meczu unihokeja pomiędzy Finlandią a Łotwą.

Przeczytaj także: Fińska prezes Państwowej Izby Kontroli odwołana. Chodzi m.in. o podróże służbowe

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej