RAPORT

Wojna na Ukrainie

Pęk o rozmowie Biden–Putin: Za chwilę może być za późno [WIDEO]

Wicemarszałek Senatu Marek Pęk powiedział w „Gościu Wiadomości”, że działania Władimira Putina wobec Ukrainy mogą stać się niebezpiecznym precedensem, którego skutków nie zdołamy zahamować.

Biden o „czerwonej linii” Putina. Prezydent USA odpowiada na pytanie polskiego dziennikarza

Odpowiadając na pytanie korespondenta Polskiego Radia w Białym Domu prezydent USA Joe Biden oświadczył, że nie akceptuje wyznaczonej przez...

zobacz więcej

Wicemarszałek w programie „Gość Wiadomości” wskazał, że prezydentowi Rosji nie można ulegać i w tym kontekście odniósł się do wczorajszej rozmowy prezydenta USA Joe Bidena z Władimirem Putinem.
– Ton tego spotkania musi budzić niepokój, musi rozczarowywać, dlatego że Władimir Putin po raz kolejny może czuć się coraz bardziej pewnie. Jest to polityk bezczelny, taki któremu nie można pobłażać, bo on rozumie tylko język siły – język bardzo zdecydowany. My musimy tę sprawę opinii międzynawowej po raz kolejny prawdziwie przedstawiać, bo za chwilę może być już za późno – wskazał polityk.

Wczorajsza rozmowa obu przywódców dotyczyła głównie sytuacji na Ukrainie. Joe Biden deklarował, że gotów jest wprowadzić wobec Rosji tak poważne sankcje gospodarcze, „jakich nikt dotąd nie widział”. Biden wykluczył jednak wysłanie wojsk amerykańskich na Ukrainę w razie konfliktu zbrojnego z Rosją. Jak twierdził, USA mają moralne i prawne zobowiązanie obrony członków NATO, do których Ukraina nie należy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej