RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Podpalił choinkę na Manhattanie i obserwował, jak płonie [WIDEO]

Spłonęło drzewko bożonarodzeniowe (fot. Luiz C. Ribeiro/New York Daily News/Tribune News Service via Getty Images)
Spłonęło drzewko bożonarodzeniowe (fot. Luiz C. Ribeiro/New York Daily News/Tribune News Service via Getty Images)

W centrum Nowego Jorku, przed siedzibą telewizji Fox News, spłonęła w nocy z wtorku na środę udekorowana świątecznie choinka. Policja aresztowała podejrzanego. Motywy czynu podpalacza, którym okazał się bezdomny, nie są jeszcze znane.

Planowali zabijać ludzi nożami w Boże Narodzenie. Zatrzymania we Francji

Dwóch 23-letnich mężczyzn zostało aresztowanych przez Dyrekcję Generalną Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DGSI ) w podparyskich departamentach....

zobacz więcej

Ponad 15-metrowa sztuczna choinka stanęła w ogniu przy 6. Alei na Manhattanie kwadrans po północy. Płomienie szybko rozprzestrzeniły się na sąsiednie mniejsze, także przyozdobione drzewka.

Według lokalnej stacji WABC powołującej się na policję, 49-letni domniemany sprawca Craig Tamanaha wspiął się na metalową nadbudowę, podpalił przyniesione ze sobą papiery i rzucił je na sztuczne drzewko. Nie uciekł stamtąd, lecz obserwował jak choinka płonie.

„Został zauważony przez ochronę budynku, która wskazała go policjantom znajdującym się w pobliskim Rockefeller Center. (…) Jest bezdomny, a ostatnim jego znanym adresem był Brooklyn. Znaleziono przy nim zapalniczkę” – podała WABC.

Jak wyjaśniła stacja, Tamanaha został oskarżony m.in. o lekkomyślne narażanie innych na niebezpieczeństwo, podpalenie, zakłócanie spokoju publicznego i wtargnięcie na teren prywatny.

Mężczyzna był wcześniej w Nowym Jorku trzykrotnie aresztowany za posiadanie narkotyków i publiczną intoksykację. Motywy podpalenia nie są jasne. Detektywi sprawdzają, czy w grę nie wchodzi choroba psychiczna. Zdaniem funkcjonariuszy podejrzany działał sam.

„Jest to znana nam osoba. Na początku tego roku dostał kilka wezwań, ale nie pojawił się w sądzie. (…) Ma na swoim koncie również kilka aresztowań poza stanem” – informował cytowany przez WABC komisarz policji nowojorskiej Dermot Shea.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej