RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Twierdził, że wiezie mrożone ryby. Plany przemytnika wzięły w łeb

Przemytnik wpadł w pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku. Z dokumentów wynikało, że wiezie transport mrożonych ryb. W rzeczywistości naczepa szczelnie wypełniona była nielegalnymi papierosami.

Kokaina w kontenerach z bananami i awokado. Udaremniono duży przemyt

Holenderska służba celna przechwyciła 70 kg kokainy w porcie w Rotterdamie. Narkotyki były ukryte w dwóch kontenerach, które przypłynęły z Ameryki...

zobacz więcej

Zatrzymany do kontroli tir został prześwietlony. Podczas szczegółowej kontroli okazało się, że zamiast mrożonych ryb, przewożone są nielegalne papierosy bez polskich znaków akcyzy. W sumie funkcjonariusze KAS naliczyli 520 tys. paczek papierosów o wartości ponad 7,5 mln zł.

– Gdyby trafiły na rynek, straty Skarbu Państwa wyniosłyby 12,5 mln zł – wyjaśnia st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

50-letni Białorusin, który siedział za kierownicą ciężarówki, został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara pobawienia wolności nawet do 10 lat.

Od początku roku podlaska KAS zabezpieczyła już ponad 8 mln paczek nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości rynkowej niemal 120 mln zł.

Ryby, jako przykrywka dla przemytu, to nie nowość. Celnicy wspominają przypadek, kiedy przemytnicy ukryli kontrabandę w brudnej ciężarówce, która wcześniej przewoziła ryby. Liczyli, że nieprzyjemnym zapachem zniechęcą funkcjonariuszy do kontroli. Na próżno.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej