RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Barra przyniósł śnieżyce. Ponad 70 dróg w Hiszpanii jest nieprzejezdnych

Nieprzejezdne drogi w Hiszpanii (fot. Carlos Castro/Europa Press via Getty Images)
Nieprzejezdne drogi w Hiszpanii (fot. Carlos Castro/Europa Press via Getty Images)

W Hiszpanii około 70 dróg jest w środę nieprzejezdnych z powodu intensywnych opadów śniegu oraz podtopień, jakie przyniósł orkan Barra. Trudności w podróżowaniu utrzymają się, jak ostrzegają meteorolodzy, co najmniej do niedzieli.

Środa mroźna. Gdzie najzimniej? [PROGNOZA]

Po mroźniej nocy środa będzie nieco cieplejsza, ale tylko na Dolnym Śląsku i zachodnim Wybrzeżu temperatura wzrośnie do około ze stopni Celsjusza –...

zobacz więcej

Jak podała hiszpańska Generalna Dyrekcja Ruchu Drogowego (DGT), prawie 40 dróg krajowych zostało zasypanych śniegiem lub podtopionych tylko podczas kilku godzin środowego poranka. Ruch samochodowy na nich jest niemożliwy.

Z danych DGT wynika, że najwięcej nieprzejezdnych z powodu zasp śnieżnych dróg występuje w północnych wspólnotach autonomicznych, głównie w Asturii, Kantabrii, Kraju Basków, Katalonii, Aragonii, a także w regionie Nawarry.

Do środowego popołudnia w całej Hiszpanii pracowało na drogach prawie 700 pługów śnieżnych.

Z kolei w położonym na północnym zachodzie kraju regionie Galicja od wtorku utrzymują się intensywne opady deszczu, które doprowadziły do licznych podtopień. Jednym z najbardziej zalanych wodą miast regionu jest w środę La Coruna. Z powodu podtopień wyłączono tam z ruchu kilkanaście ulic.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej