RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Nocne spotkanie szefa „Wyborczej” z Jaruzelskim. Ujawniono wstrząsające nagranie [WIDEO]

Adam Michnik i Wojciech Jaruzelski (fot. TVP1)
Adam Michnik i Wojciech Jaruzelski (fot. TVP1)

– Ja go kocham, ja go po prostu kocham – mówi redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” Adam Michnik, siedzący obok Wojciecha Jaruzelskiego. Takie nagranie pokazano w zapowiedzi najnowszego odcinka Magazynu Śledczego Anity Gargas, który zostanie wyemitowany w TVP1 w czwartek. Na innym ujęciu widać, jak Michnik całuje komunistycznego generała. „Szokujące. To mówi wszystko o fundamentach III RP” – można przeczytać wśród komentarzy internautów. Krótkie wideo podbija już media społecznościowe.

Nierozliczone zbrodnie. „Jeszcze w latach 90. w domu Jaruzelskiego działał rząd-bis”

– Zabijano ludzi, innych niszczono i reżyserowano im procesy – podsumowuje Grudzień ’70 i ’81 reporter i reżyser filmów dokumentalnych Piotr Litka....

zobacz więcej

„Nocne spotkanie w domu generała w rocznicę stanu wojennego, czyli sekretna przyjaźń Adama Michnika z Wojciechem Jaruzelskim” – napisano w zapowiedzi Magazynu Śledczego Anity Gargas, który zostanie pokazany w programie pierwszym Telewizji Polskiej w czwartek o godz. 22:35.

13 grudnia minie 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. To wtedy władze komunistyczne z Jaruzelskim na czele ogłosiły nielegalnie stan nadzwyczajny. W trakcie jego trwania życie straciło kilkadziesiąt osób, wiele zostało rannych, a kilka tysięcy internowano.

Zobacz także ->  Jerzy Urban wychwala mowę Donalda Tuska

Tymczasem na udostępnionym właśnie nagraniu widać, jak Adam Michnik spędzał czas z liderem komunistycznego reżimu, a co więcej całował go i zapewniał o swojej miłości. Mówił także, że szkolony w Rosji Jaruzelski to „polski patriota”.

Urban: Tusk to piękna melodia. Chętniej go słucham niż kompozytorów klasycznych

Donald Tusk urósł w moich oczach, bo jawił się samą mądrością, samym wdziękiem, kimś w wymiarze męża stanu – powiedział o nowym szefie Platformy...

zobacz więcej

„Pijany Michnik mówiący, że »dla mnie generał (Jaruzelski) to polski patriota i zawsze nim był« to kwintesencja »Gazety Wyborczej«. A także TVN i całego towarzystwa” – skomentowała w sieci redaktor Dorota Kania z Polska Press.

„Bardzo grube znalezisko ekipy Anity Gargas. Mówiące wszystko o fundamentach III RP” – dodał wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

„Czyli, że Michnik bardziej kochał Jaruzela niż Agorę? Czego nie rozumiecie?” – zapytał Wojciech Biedroń z tygodnika „Sieci”.

Zobacz także ->  Michnik odpowiada na list Agory. „Kłamstwa i manipulacja”

„Nie znałem tego wyznania miłości Michnika do Jaruzelskiego. Wstrząsające. Trzeba zobaczyć” – skomentował korespondent TVP Cezary Gmyz. Część internautów ocenia, że ujawnione właśnie nagranie jest „skandaliczne”. Uważają także, że wskazuje ono, iż szef „Wyborczej” był pod wpływem alkoholu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej