RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Władze Ukrainy informują, ile osób mogą pomieścić schrony

W razie zagrożenia do schronów w Kijowie może uciec ok. 3 mln ludzi (fot. Getty Images; Shutterstock)
W razie zagrożenia do schronów w Kijowie może uciec ok. 3 mln ludzi (fot. Getty Images; Shutterstock)

W razie zagrożenia w schronach w Kijowie może ukryć się ok. 3 mln ludzi – poinformował przedstawiciel ukraińskiej państwowej służby ds. sytuacji nadzwyczajnych. Według operatorów komórkowych w mieście przebywa ok. 3,7 mln osób.

Zełenski pyta Putina, czy planuje atak na Ukrainę

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podkreślił w piątek, że oczekuje, iż rosyjski prezydent Władimir Putin publicznie oświadczy, że nie planuje...

zobacz więcej

Przedstawiciel służb, cytowany w środę przez portal Suspilne, przekazał, że w mieście jest ponad 500 schronów i łącznie prawie 5 tys. pomieszczeń, w których można ukryć się w razie niebezpieczeństwa. Przed zagrożeniem z powietrza można również schować się w głębokich stacjach metra.

Łącznie w tych miejscach schronienie mogą znaleźć 3 mln ludzi. Według operatorów komórkowych w Kijowie przebywa średnio 3,7 mln osób.

Informacja o bunkrach pojawia się na tle obaw związanych z koncentracją rosyjskich wojsk przy ukraińskich granicach. Wiosną, kiedy również obserwowano ruchy rosyjskich sił przy granicy, władze stolicy opublikowały zaktualizowaną mapę miejskich schronów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej