RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Poważna awaria w centrum Warszawy. „Jednym słowem – dramat ”

Mieszkańcy kilkudziesięciu budynków w centrum Warszawy nie mają ogrzewania i ciepłej wody (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Mieszkańcy kilkudziesięciu budynków w centrum Warszawy nie mają ogrzewania i ciepłej wody (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

W środę rano na skrzyżowaniu ulic Pięknej i Mokotowskiej doszło do awarii ciepłowniczej. W efekcie mieszkańcy pobliskich kamienic zostali pozbawieni ciepłej wody i ogrzewania. – Na miejsce awarii trzeba było ściągnąć większą ekipę pracowników, bo okazuje się, że w tym miejscu jest dużo innej infrastruktury podziemnej. Nie może w związku z tym pracować ciężki sprzęt, a pracownicy muszą kopać łopatami – przekazała w środę rzeczniczka Veolii Aleksandra Żurada.

Kolejne awarie w Warszawie. „Miejskich włodarzy zaskakują oczywiste rzeczy”

– To nie jest wina moja czy pana, że gdzieś pękła rura. A my musimy z tego powodu cierpieć, bo pomimo mrozu, nie mamy ogrzewania czy ciepłej wody –...

zobacz więcej

– Przewidujemy, że do godziny 17 powinniśmy dokopać się do miejsca, w którym doszło do awarii – dodała Żurada.

Rzecznik podkreśliła, że pracownicy nie mogą używać ciężkiego sprzętu i „muszą kopać łopatami”.

Mieszkańcy mówili, że są zawiedzeni szybkością realizowanej naprawy. – Jestem zawiedziona pracą służb. Od kilku godzin tutaj pracują, a efektów nie widać i przede wszystkim nie czuć. W mieszkaniu brak ogrzewania oraz ciepłej wody w kranie. Jednym słowem – dramat – powiedziała PAP mieszkanka kamienicy przy ul. Pięknej 7.

– Rano zobaczyłam za oknem kłęby pary. Były tak duże, że nie widziałam drugiego budynku, ale wtedy jeszcze kaloryfery leciutko grzały. Chwilę później jednak grzejniki zrobiły się zimne i co gorsza jest tak do teraz. W całym mieszkaniu jest zimno – powiedziała starsza kobieta, również mieszkająca w bloku przy ul. Pięknej.

Złości nie kryła też właścicielka salonu fryzjerskiego. – Jestem zła, od rana nie mamy ciepłej wody. Mieliśmy poumawianych klientów na dziś, niestety w zaistniałej sytuacji byliśmy zmuszeni odwołać wszystkie wizyty. Najgorsze, że nie wiemy, kiedy to się skończy – powiedziała.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej