RAPORT

Wojna na Ukrainie

Brytyjscy żołnierze przystąpili do działań na polsko-białoruskiej granicy

Mariusz Błaszczak o obronie granicy polsko-białoruskiej (fot. TT/Mariusz Błaszczak)
Mariusz Błaszczak o obronie granicy polsko-białoruskiej (fot. TT/Mariusz Błaszczak)

Pierwsi brytyjscy żołnierze rozpoczęli działania związane ze wsparciem polskiego wojska na granicy z Białorusią – poinformował minister obrony Mariusz Błaszczak.

SG zatrzymała kurierów czekających na nielegalnych imigrantów

W okolicach Medyki na Podkarpaciu Straż Graniczna zatrzymała troje cudzoziemców, którzy z rejonu granicy państwa zamierzali odebrać nielegalnych...

zobacz więcej

„Pierwsi żołnierze z Wielkiej Brytanii wspierają Wojsko Polskie na granicy polsko-białoruskiej. Zadaniem żołnierzy brytyjskich jest reperowanie tymczasowego ogrodzenia oraz utrzymanie i udrożnienie połączeń drogowych” - napisał szef MON na Twitterze.

Przed tygodniem prezydent Andrzej Duda wydał postanowienie o zgodzie na pobyt w Polsce do 155 brytyjskich żołnierzy. Zgodnie z postanowieniem, które obowiązuje do końca kwietnia 2022, wsparcia inżynieryjnego i rozpoznawczego może też udzielać do 150 żołnierzy z Estonii.

Wojsko zostało wysłane na granicę z Białorusią, by wspierać Straż Graniczną. Do 1 marca przy granicy 183 miejscowościach przy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania, z którego wyłączeni są mieszkańcy i miejscowi przedsiębiorcy. Zakaz wprowadzono po upływie obowiązywania stanu wyjątkowego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej