RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Czeka nas silny mróz. Temperatury będą dwucyfrowe

W środę gdzieniegdzie spodziewany jest porywisty wiatr (fot. PAP/Artur Reszko)
W środę gdzieniegdzie spodziewany jest porywisty wiatr (fot. PAP/Artur Reszko)

W ciągu dnia na północnym wschodzie temperatura maksymalna może wynieść -8 st. Celsjusza, na zachodzie i południowym zachodzie około 0 st. W nocy silny mróz na północnym wschodzie i krańcach południowych – przekazał PAP synoptyk IMGW Jakub Gawron.

Rtęć w owocach skraca życie? Najnowsze badania naukowców

Niskie do umiarkowanego narażenie na rtęć, w tym narażenie związane ze spożyciem owoców morza, nie wydaje się mieć związku z podwyższonym ryzykiem...

zobacz więcej

Z prognozy pogody przygotowanej przez synoptyka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Jakuba Gawrona wynika, że „w środę będzie zachmurzenie umiarkowane, lokalnie możliwy słaby śnieg”. Synoptyk dodał, że „temperatura osiągnie od -8 st. Celsjusza na północnym wschodzie do 0 st. na zachodzie i południowym zachodzie”.

Synoptyk IMGW poinformował, że „w środę nad morzem okresami spodziewany jest porywisty wiatr, który może osiągnąć do 60 km/h”. Pogoda nie powinna się zmienić do wieczora.

Zobacz także: Polacy oszacowali masę niewidzialnego obiektu w kosmosie

– W nocy spodziewamy się większego zachmurzenia niż w ciągu dnia, z możliwymi przejaśnieniami. Rozpogodzenia możliwe lokalnie na krańcach południowych i północno-wschodnich. Miejscami możliwe są też opady śniegu. Na przeważającej części kraju temperatura będzie się wahać od -8 do -5 st. Celsjusza – powiedział synoptyk IMGW. – Najcieplej powinno być na zachodzie i miejscami nad morzem do -3 stopni – podkreślił Gawron.

IMGW prognozuje w nocy silny mróz. – W środę zostaną wystawione ostrzeżenia o silnym mrozie dla północnego wschodu i terenów podgórskich. Tam temperatura wyniesie -15 stopni – przekazał Jakub Gawron.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej