RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

„Te same informacje nie przeszkadzały, gdy startował z list PSL”. Publicyści nt. Mejzy [WIDEO]

– Mamy do czynienia z największym atakiem politycznym od czasu 1989 roku – tak powiedział podczas konferencji prasowej Łukasz Mejza, komentując publikacje medialne na swój temat. Do jego słów na antenie TVP Info odnieśli się publicyści.

„Nie zarobiliśmy złotówki”. Mejza odpowiada na oskarżenia i zapowiada pozew

Ani ja, ani spółka Vinci NeoClinic sp. z o.o. nie wystawiliśmy ani jednej faktury i nie zarobiliśmy złotówki na działalności opisanej w artykule....

zobacz więcej

Podczas konferencji prasowej Łukasz Mejza odniósł się do zarzutów, jakoby próbował się wzbogacić na leczeniu chorych nowatorskimi metodami. Ocenił, że wymierzono w niego atak, którego celem jest pozbawienie Zjednoczonej Prawicy większości w Sejmie. Oświadczył, że będzie bronił swojego dobrego imienia na drodze prawnej. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Do jego słów odnieśli się na antenie TVP Info publicyści.

– Pamiętam afery medialne rozpętywane przez salony medialne III Rp. Tak było chociażby z marszałkiem Kernem, z tego powstał nawet film fabularny („Uprowadzenie Agaty” – przyp. red.), który nakręcił były TW Służby Bezpieczeństwa (Marek Piwowski – przyp. red.). Tak samo było z wiceministrem Romualdem Szeremietiewem. Nauczony doświadczeniem, poczekam na rozstrzygnięcie sądu. Minister Mejza ma prawo do obrony – powiedział Adrian Stankowski związany z „Gazetą Polską Codziennie”.

Politycznych przyczyn ataku dopatrywali się Tomasz Sakiewicz i Marek Król.

– W sprawie Mejzy jedno jest pewne. Te same informacje nikomu nie przeszkadzały, gdy startował z list wyborczych PSL. Teraz stało się to problemem, gdy jego osoba dopełniła koalicję rządową – stwierdził redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.

To jest zlecenie polityczne. Gdyby udało się go wykluczyć z Sejmu, to w jego miejsce wszedłby ktoś z PSL. Atak na jego osobę mógłby doprowadzić do rozbicia większości rządzącej – dodał były redaktor naczelny „Wprost”.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej