RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kilkakrotnie zgwałcił ofiarę; jej ciało znaleziono w kontenerze przy dyskoncie. Są zarzuty

Brutalne morderstwo w Środzie Wielkopolskiej (fot. Shutterstock)
Brutalne morderstwo w Środzie Wielkopolskiej (fot. Shutterstock)

Dożywocie grozi 40-latkowi podejrzanemu o zabójstwo 46-letniej kobiety, której ciało odkryto w poniedziałek nad ranem w kontenerze przy jednym z dyskontów w Środzie Wielkopolskiej. Mężczyzna kilkukrotnie zgwałcił ofiarę – poinformowała prokuratura.

Połowa osób molestowanych seksualnie ponownie pada ofiarą przestępstwa

W Holandii co najmniej połowa osób, które były wykorzystywane seksualnie lub zmuszane do pracy, staje się ponownie ofiarami przestępstwa w ciągu...

zobacz więcej

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak przekazał, że 40-letniemu Tomaszowi B. przedstawiono zarzut zabójstwa 46-letniej kobiety, popełnionego w zamiarze ewentualnym. Mężczyzna kilkukrotnie zgwałcił ofiarę ze szczególnym okrucieństwem.

– Tomasz. B. przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa, złożył wyjaśnienia. Ich treść częściowo koreluje z przebiegiem zdarzenia ustalonym w toku postępowania – powiedział prok. Wawrzyniak.

Ciało ofiary odkryto w poniedziałek po godz. 2 w nocy w okolicy jednego z dyskontów w Środzie Wielkopolskiej. – Kobieta zmarła w wyniku doznanych obrażeń zewnętrznych i wewnętrznych powodujących wstrząs krwotoczny oraz w wyniku wychłodzenia organizmu – wskazał prokurator.

Według ustaleń śledczych ofiarę i podejrzanego łączyła okazjonalna znajomość. Tomasz B. pracował w Środzie Wielkopolskiej. W niedzielę podejrzany spożywał z ofiarą alkohol w wynajmowanym przez siebie pokoju. Później oboje przenieśli się w pobliże sklepu, gdzie podejrzany wielokrotnie zgwałcił 46-latkę.

B. nie miał stałego miejsca zamieszkania. W przeszłości był wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, dlatego będzie odpowiadał w warunkach tzw. multirecydywy.

Prokuratura wystąpiła do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

Czytaj także: Squat Rozbrat: krycie gwałcicieli, przemoc i podejrzenie pedofilii

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej