RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Ks. Oko skazany. Ruchy LGBT pozywają kolejnego duchownego

Ks. prof. Dariusz Oko (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
Ks. prof. Dariusz Oko (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

Ks. prof. Dariusz Oko został skazany przez niemiecki sąd za opisanie wewnątrzkościelnej zorganizowanej grupy przestępczej połączonej z homoseksualnymi praktykami. Teraz dwa akty oskarżenia w związku z artykułem otrzymał również ks. prof. Manfred Hauke, wydawca czasopisma „Theologisches”, w którym pojawiły się teksty polskiego duchownego. Działania prawne przeciwko ks. Hauke podjęła organizacja Pink Cross reprezentująca środowiska LGBT.

Trzaskowski atakuje Polskę ws. imigrantów i LGBT. Debata współfinansowana przez Niemcy

W sieci zaczęły krążyć nowe nagrania Rafała Trzaskowskiego, w których polityk PO w języku angielskim ostro krytykuje sytuację w Polsce i obecny...

zobacz więcej

„Organizacja Pink Cross złożyła w sprawie ks. prof. Manfreda Hauke zawiadomienie, po którym skierowany został akt oskarżenia. Dotyczy on rzekomego naruszenia art. 261 szwajcarskiego kodeksu karnego, zabraniającego dyskryminacji i nawoływania do nienawiści ze względu na rasę, pochodzenie etniczne, religię lub orientację seksualną” – informuje Ordo Iuris.

Za złamanie tego artykułu grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech lub grzywna. Pink Cross domaga się również zbadania przez władze Uniwersytetu w Lugano, czy do „podżeganie do nienawiści” nie dochodzi również wobec studentów. 

Zobacz także ->  Ks. Oko: Niemcy zabraniają ratować kleryków przed homoklikami, jak zabraniali ratować Żydów

„Drugi akt oskarżenia został skierowany na podstawie zawiadomienia złożonego przez ks. Wolfganga Rothe i dotyczy niemieckiego prawa karnego. W wywiadzie dla portalu katch.ch duchowny powiedział, że ma nadzieję, iż publikacja naukowego artykułu nie pozostanie bez konsekwencji” – czytamy.

Ks. Rothe bywa uważany w Niemczech za orędownika zbliżenia postulatów lobby LGBT i tamtejszego episkopatu.

Wydawca niemieckiego pisma broni ks. Oki. „Nie chcemy padać na kolana”

– Nie chcemy padać na kolana przed zdegenerowanym duchem czasu – powiedział wydawca czasopisma „Theologisches”, w którym ukazał się artykuł ks....

zobacz więcej

Za co skazano ks. Oko?


Przypomnijmy, że w lipcu tego roku ks. prof. Dariusz Oko został skazany wyrokiem nakazowym na grzywnę w wysokości 4 800 euro za artykuł w naukowym czasopiśmie „Thelogisches”.  

Artykuł omawiał zjawisko wewnątrzkościelnej zorganizowanej grupy przestępczej połączonej homoseksualnymi praktykami, działającej na szkodę nieletnich oraz wykorzystującej zależnych od niej kleryków.

Zobacz także ->  Ks. Oko skazany. Kard. Müller: Jako Niemiec się wstydzę

Autor  pokazywał m.in. mechanizmy, które wyniosły do najwyższych urzędów pozbawionego już godności kościelnych kard. Theodora McCarrick’a oraz podkreślał zbieżność ocen papieża Franciszka, Benedykta XVI oraz hierarchów Kościoła w tym zakresie. 

Przesłanką przypisania ks. prof. Oko oraz ks. prof. Johannesowi Stohrowi (90–letniemu niemieckiemu teologowi i redaktorowi naczelnemu „Thelogisches”) czynu „podżegania do nienawiści” mają być wyjęte z kontekstu fragmenty artykułu, w których przyrównano zorganizowaną grupę przestępczą krzywdzącą swe ofiary i szkodzącą całemu Kościołowi do pasożyta szkodzącego nosicielowi.

Niemcy. Ks. prof. Oko skazany za artykuł o wewnątrzkościelnej grupie przestępczej

Ks. prof. Dariusz Oko został skazany przez niemiecki sąd na karę grzywny w wysokości 4800 euro za rzekome „podżeganie do nienawiści”. W...

zobacz więcej

Kard. Müller: Jako Niemiec się wstydzę


Wyrok w rozmowie z dorzeczy.pl komentował były prefekt Kongregacji Nauki Wiary kard. Gerhard L. Müller.

– Jako Niemiec wstydzę się za to, że w mojej ojczyźnie znowu jest możliwe stawianie zarzutów o tzw. podżeganie do nienawiści przeciw społeczeństwu i skazanie polskiego naukowca dlatego, że podał fakty. W związku z tym, co przydarzyło się polskiemu uczonemu z Krakowa, powinny u ludzi mających wykształcenie historyczne natychmiast włączyć się dzwonki alarmowe; powinni oni sobie z przerażeniem przypomnieć o pewnym „prawniku”, który działając jako tzw. generalny gubernator, posłał całą krakowską profesurę do obozu koncentracyjnego – powiedział hierarcha.

Zobacz także ->  Ks. prof. Oko o homoseksualnych klikach w Kościele, czyli tzw. lawendowej mafii

– Artykuł prof. Oko to naukowy raport na temat ciężkich przestępstw popełnionych na młodych mężczyznach i chłopcach, które dopuścili się postawieni wysoko w hierarchii duchowni, na czele z byłym kard. McCarrickiem. Albo ci sędziowie nie przeczytali artykułu, albo nie są w stanie ocenić go za pomocą kryteriów naukowych, albo też nie dostrzegają jasno przestępczego charakteru działań tych osób, które żyją w Kościele, ale chroniąc się za tarczą bezkarności, którą daje im sprawowany urząd, prowadzą licznych młodych mężczyzn do zguby – dodał.

Dobre wiadomości dla milionów kierowców. Minister Adamczyk: Wyjątkowa sytuacja

Od poniedziałku można już korzystać z nowych 30 km drogi ekspresowej S19 Via Carpatia, a za chwilę gotowe będą jej kolejne fragmenty. – To końcowy...

zobacz więcej

Ks. Oko: Nie wyszedłby z więzienia przez 500 lat


W programie Bronisława Wildsteina „O co chodzi” na antenie TVP Info ks. prof. Dariusz Oko powtórzył swoją opinię o tym, że w Kościele katolickim funkcjonuje „mafia lawendowa”.

Zobacz także ->  Włamanie na plebanię. Policja prosi o pomoc w ujęciu złodziei

– Najbardziej znany jest przykład kardynała Theodore’a McCarricka, który już jako ksiądz molestował i gwałcił chłopców – dzieci swoich przyjaciół. Nie przeszkodziło mu to w zostaniu biskupem i najpotężniejszym kardynałem w Stanach Zjednoczonych. Miał wielki wpływ na kształt Kościoła czy nominacje kardynalskie. Przez całe swoje życie szukał możliwości odbycia stosunków homoseksualnych, ale także molestował i gwałcił kleryków z całego seminarium – mówił ks. Oko.

– Gdyby kardynał McCarrick takich czynów dopuścił się jako profesor akademicki, to nie wyszedłby z więzienia przez 500 lat – dodał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej