RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Planowali „masowe rozstrzelanie”. Byli aktywni na rosyjskim portalu społecznościowym

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy udaremnienia zamach terrorystyczny (fot. M.Marusenko/Nur/Getty Images)
Służba Bezpieczeństwa Ukrainy udaremnienia zamach terrorystyczny (fot. M.Marusenko/Nur/Getty Images)

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) poinformowała w środę o udaremnieniu zamachu terrorystycznego w jednej ze szkół policealnych w obwodzie czerkaskim. Dwóch uczniów planowało przeprowadzenie „masowego rozstrzelania” kolegów – twierdzą ukraińskie służby.

Podczas ataku na szkołę w Brześciu Kujawskim chciał zabić jak najwięcej osób

Miał przy sobie noże, rewolwer czarnoprochowy oraz własnej roboty materiały wybuchowe. Przez uchylone drzwi wrzucił do jednej z klas pierwszy z...

zobacz więcej

Jak czytamy w komunikacie SBU, śledczy wykryli spisek dwóch uczniów, którzy grozili przeprowadzeniem „masowego rozstrzelania” kolegów. Podczas przeszukania służby skonfiskowały u nich dwa pistolety i sprzęt komputerowy z dowodami nielegalnych działań – twierdzi służba bezpieczeństwa.

Informacje o przygotowaniu do ataku rozpowszechniano przez zabroniony na Ukrainie rosyjski portal społecznościowy VKontakte – pisze SBU. Zachęcano też do dołączenia do planowanego zamachu – dodano.

W sprawie wszczęto postępowanie z artykułu dotyczącego ataku terrorystycznego. W październiku SBU poinformowało, że od początku roku w kraju zapadło 47 wyroków z tego artykułu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej