RAPORT

Wojna na Ukrainie

Nie żyje legenda TVP Antoni Gucwiński. Prowadził program „Z kamerą wśród zwierząt”

Antoni Gucwiński zmarł w wieku 89 lat (fot. arch.PAP/W.Kamiński)
Antoni Gucwiński zmarł w wieku 89 lat (fot. arch.PAP/W.Kamiński)

Zmarł Antoni Gucwiński – wieloletni legendarny dyrektor wrocławskiego zoo – poinformował prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Gucwiński przez ponad trzy dekady prowadził z żoną w TVP popularny program „Z kamerą wśród zwierząt”.

Nie żyje Janos Kobor. Wokalista zespołu Omega miał 78 lat

W wieku 78 lat zmarł Janos Kobor, wokalista i założyciel węgierskiego zespołu Omega. Jego największym hitem była piosenka „Gyöngyhajú lány” znana w...

zobacz więcej

Antoni Gucwiński urodził się w 1932 roku. Przez 40 lat był dyrektorem wrocławskiego ogrodu zoologicznego – przestał kierować placówką w 2006 roku.

Antoni Gucwiński nie żyje


W latach 1971-2002 prowadził wraz z żoną Hanną Gucwińską niezwykle popularny program przyrodniczy „Z kamerą wśród zwierząt”. Ukazało się ponad 750 odcinków.

Inna z produkcji prowadzonych przez Gucwińskich to „Znajomi z zoo”.

„Uczył nas wrażliwości wobec naszych »braci mniejszych«. Będzie nam go ogromnie brakować” – podkreśla prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.


Hanna Gucwińska o śmierci męża: Zmarł w trakcie rozmowy z lekarzem


– Jestem w wielkim szoku. Nadal do mnie nie dociera, co się stało. Mąż wczoraj trafił do szpitala, bo miał wielkie problemy z oddychaniem. Zabrała go karetka. Dzisiaj już jego stan był ciężki. I kiedy przed chwilą rozmawiałam z lekarzem ze szpitala, to w trakcie rozmowy mąż umarł – powiedziała portalowi wroclaw.naszemiasto.pl Hanna Gucwińska.

Zobacz także: Kolejne narodziny we wrocławskim zoo. Poznajcie małą sajmiri wiewiórczą

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej