RAPORT

Wojna na Ukrainie

Akt oskarżenia przeciwko działaczce Aborcyjnego Dream Teamu. Działała przez internet

Aktywistki Aborcyjnego Dream Teamu otwarcie deklarują pomoc w dokonaniu aborcji (fot. P.Lapinski/Nur/Getty Images)
Aktywistki Aborcyjnego Dream Teamu otwarcie deklarują pomoc w dokonaniu aborcji (fot. P.Lapinski/Nur/Getty Images)

Do Sądu Okręgowego w Ostrołęce skierowano akt oskarżenia przeciwko 47-letniej działaczce Aborcyjnego Dream Teamu – dowiedział się portal tvp.info. Te informacje potwierdza rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prok. Katarzyna Skrzeczkowska. W toku śledztwa ustalono, że podejrzana pomagała w przeprowadzeniu aborcji kobietom, a swoje „usługi” świadczyła przez internet – rozsyłała tabletki o działaniu poronnym.

Aborcyjny Dream Team radzi, jak oswoić dziecko z aborcją

Inicjatywa Aborcyjny Dream Team opublikowała „poradnik” o tym, w jaki sposób rozmawiać ze swoim dzieckiem o temacie aborcji. Szokujące wskazówki...

zobacz więcej

Sprawa zaczęła się od zawiadomienia złożonego przez mężczyznę, którego żona w 12. tygodniu ciąży poinformowała, że chce tę ciążę usunąć.

Jak „ciocia Basia” pomagała w aborcji


Kobieta zamówiła paczkę przez internet na stronie „Ciocia Basia – women help women”. Jej mąż domyślał się, że przesyłka zawiera tabletki poronne. Potwierdziły to działania śledczych.

– W oparciu o opinię biegłego ustalono, że leki te zawierają substancję powodującą obkurczenie macicy, co skutkuje wydaleniem jej zawartości. Ustalono także, gdzie przedmiotowa przesyłka została nadana – mówi portalowi tvp.info rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

47-latka oskarżona


W akcie oskarżenia, do którego dotarł portal tvp.info, prokuratura zarzuca oskarżonej popełnienie przestępstw polegających na udzieleniu pomocy do przerwania ciąży poprzez przekazanie co najmniej 10 tabletek zawierających w składzie mizoprostol i wprowadzenie do obrotu produktu leczniczego bez wymaganego pozwolenia na dopuszczenie go do obrotu.

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga skierowała akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Ostrołęce w środę 8 grudnia.

– Ponadto oskarżonej zarzucono posiadanie w celu wprowadzenia do obrotu innych produktów leczniczych bez pozwolenia dopuszczenia do obrotu nimi. Podejrzana nie przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów i odmówiła składania wyjaśnień – dodaje prok. Skrzeczkowska.

Bohaterka „Aborcyjnego Dream Teamu”


Oskarżona 47-latka widnieje na oficjalnej stronie kolektywu „Aborcyjny Dream Team” jako członek organizacji. Otwarcie określa się przy tym jako aborcjonistka i założycielka organizacji pomagającej w dokonaniu aborcji.

Oskarżonej grozi nawet do trzech lat więzienia.

Zobacz także: Broniarczyk z „Aborcyjnego Dream Teamu” chwali się aborcjami w 6. miesiącu ciąży

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej