RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Wałęsa uderza w Kaczyńskiego... cytując członka PZPR

Lech Wałęsa (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
Lech Wałęsa (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

O tym, że Lech Wałęsa nie darzy Jarosława Kaczyńskiego sympatią wiadomo od lat. Nie często – aby uderzyć w lidera PiS – szef Solidarności z lat 1980-91 powołuje się jednak na byłych prominentnych działaczy Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

Grodzki straci immunitet? PO: Wniosek będzie jeszcze raz rozpatrzony

Senat wciąż odrzuca wnioski prokuratury o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej marszałka Tomasza Grodzkiego. Teraz o sprawę...

zobacz więcej

„Kaczyński nawet gdyby żył tysiąc lat, nie dorośnie do pięt Lechowi Wałęsie, jeśli chodzi o zasługi dla Polski” – powiedział w 2016 roku zagranicznej prasie Włodzimierz Cimoszewicz.

„Wałęsie należy się szacunek, a Kaczyńskiemu słowa potępienia” – dodawał.

Zobacz także:   Mocny apel Lecha Wałęsy. Chce stworzyć listę nazwisk

Teraz te słowa zacytował na swoim koncie na Facebooku sam Lech Wałęsa. Nie opatrzył tego własnym komentarze, ale grafikę z przytoczoną wypowiedzią Cimoszewicza zamieścił aż dwukrotnie.

Choć zdania historyków są w tej sprawie podzielone, Wałęsa przekonuje, że zawsze walczył z komunistami.

Zobacz także:   Wałęsa przegrał proces za pomówienia. Teraz je powtarza

Włodzimierz Cimoszewicz to obecnie europoseł Koalicji Europejskiej współpracujący w ramach Europejskiej Partii Ludowej m.in. z Platformą Obywatelską. Swoją polityczną karierę zaczynał w Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, gdzie spędził niemal 20 lat – od roku 1971 aż do rozwiązania komunistycznej formacji w roku 1990. W późniejszych latach pełnił m.in. funkcję prokuratora generalnego, ministra sprawiedliwości oraz prezesa rady ministrów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej