RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Koronawirus: nowe zakażenia i zgony. Ujawniono dane MZ

Nowe dane o zakażeniach koronawirusem w Polsce (fot. Omar Marques/Anadolu Agency via Getty Images)
Nowe dane o zakażeniach koronawirusem w Polsce (fot. Omar Marques/Anadolu Agency via Getty Images)

Resort zdrowia potwierdził 28,5 tys. nowych zakażeń SARS-CoV-2. Rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz wskazuje, że to spadek o mniej więcej 2 proc. w stosunku do ubiegłego tygodnia. – Niestety zgonów jest podobna liczba jak w poprzednim tygodniu, około 570 – poinformował Andrusiewcz.

Zdalne nauczanie od 20 grudnia. Do kiedy potrwa? Nowe obostrzenia po konferencji

Rząd wprowadza nowe obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Od 20 grudnia powraca nauka zdalna. We wtorek wiceminister zdrowia Waldemar...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

– Odnosząc się do zakażeń – jest to świadectwo, że jesteśmy już na tym szczycie, jeszcze nadal się utrzymujemy. Ta fluktuacja: raz plus 2 proc., raz minus 2 proc., przy dość dużej liczbie wykonywanych testów w granicach 100 tys. i dużej liczbie zleceń z POZ, bo to średnio dziennie w granicach 40 tys., świadczy o tym, że na tym szczycie jesteśmy – powiedział Andrusiewicz w Polsat News.

Dodał, że duża liczba zgonów to pokłosie niezaszczepienia. – Nadal w gruncie rzeczy nie radzą sobie z covidem osoby niezaszczepione, jest to tak naprawdę dwie trzecie osób – powiedział.

Dopytywany o to, czy dzisiejsza liczba zgonów jest podobna do ubiegłotygodniowej – 570 osób – Andrusiewicz odpowiedział: „tak, zdecydowanie”.

Zobacz także: Sylwester a nowe obostrzenia. Jakie zasady 31 grudnia, co się zmieni?

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej