RAPORT

Wojna na Ukrainie

Prezydent oskarżany o związki z terrorystami. Jest decyzja ws. impeachmentu

Pedro Castillo objął urząd prezydenta Peru pod koniec lipca (fot. PAP/EPA/PRESIDENCIA PERU)
Pedro Castillo objął urząd prezydenta Peru pod koniec lipca (fot. PAP/EPA/PRESIDENCIA PERU)

Kongres Peru zagłosował przeciwko wnioskowi o rozpoczęcie procesu impeachmentu prezydenta Pedro Castillo, którego opozycja oskarża o nielegalne finasowanie kampanii wyborczej i związki z terrorystami.

Łukaszenko: Nadchodzi wielkie rozwiązanie sytuacji z Ukrainą [WIDEO]

Rosja nie planuje zaatakować Ukrainy, ale to, co planują tam robić NATO i Amerykanie, jest nie do przyjęcia nie tylko dla Rosji, ale także dla nas...

zobacz więcej

Kongres, jednoizbowy parlament Peru, odrzucił propozycję grupy posłów opozycji usunięcia z urzędu prezydenta kraju Pedro Castillo w związku z jego „moralną niezdolnością do pełnienia urzędu” 76 głosami przeciw, przy 46 za, i czterech wstrzymujących się, poinformowała służba prasowa Kongresu.

Rozpoczęcie procesu impeachmentu wymaga uzyskania 52 głosów w 130 osobowej izbie, odsunięcie prezydenta od władzy 87 głosów.

Wniosek o rozpoczęcie procesu impeachmentu opozycja złożyła pod koniec listopada. Stwierdzono w nim, że Pedro Castillo, który objął urząd pod koniec lipca, nielegalnie wykorzystywał fundusze rządowe w kampanii wyborczej. Został też oskarżony o mianowanie na kierownicze stanowiska w rządzie osób związanych z terroryzmem i awansowanie w armii ich ideologicznych sojuszników.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej