RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Tragedia na festiwalu Astroworld. Travis Scott odrzuca zarzuty

Travis Scott nie poczuwa się do winy po tragedii na festiwalu Astroworld (fot. Rick Kern/Getty Images)
Travis Scott nie poczuwa się do winy po tragedii na festiwalu Astroworld (fot. Rick Kern/Getty Images)

Raper Travis Scott, który zdaniem wielu uczestników imprezy musiał widzieć, że pod sceną giną ludzie, a mimo to nie przerwał koncertu, stara się teraz uniknąć odpowiedzialności karnej. Według CNN artysta zaprzecza zarzutom o zaniedbania, jakich miałby się dopuścić zarówno jako wykonawca, jak i jeden z organizatorów Astroworld Festival.

Tragedia podczas festiwalu w Houston. Raper wydał oświadczenie

Gwiazdor rapu Travis Scott napisał na Twitterze, że jest „zdruzgotany” zgonami i obrażeniami, do których doszło podczas jego występu w trakcie...

zobacz więcej

W związku z tragedią sprzed miesiąca, w wyniku której zmarło 10 osób, wniesiono do sądu ponad 140 pozwów. W większości z nich zaznaczono, że organizatorzy festiwalu dopuścili się zaniedbań, a dzięki oszczędnościom zarobili na tym koncercie ogromne sumy pieniędzy. W kilku, że sam artysta mógł przerwać występ, gdy zauważył, że pod sceną panuje nadmierny ścisk.

W poniedziałek rzecznik Travisa Scotta dostarczył CNN dokumenty, z których wynika, że zarówno artysta, jak i zarząd jego wytwórni płytowej Cactus Jack Records, zaprzeczają owym zarzutom.

Unikanie odpowiedzialności za tragedię skrytykowała m.in. rodzina Bharti Shahani, 22-letniej studentki, która zginęła na festiwalu Astroworld.

– Wybieg Travisa Scotta polegający na uniknięciu odpowiedzialności za doprowadzenie do jatki, z której nie mogli uciec jego fani, jest haniebny i niestety autentyczny – powiedział prawnik Houston James Lassiter, reprezentujacy rodzinę Shahani i kilku innych uczestników festiwalu.

– On nadal wykorzystuje media społecznościowe, by prezentować się w nich, jako ktoś zasmucony tragedią, a po cichu opłaca innych celebrytów, by rozgłaszali, że ofiary zasługują jedynie na symboliczną pomoc w opłaceniu kosztów pogrzebu – dodał prawnik.

Scott dwa dni po tragedii, która wydarzyła się 5 listopada, obiecał bowiem, że pokryje koszty pogrzebów ofiar, a innym poszkodowanym zapewni darmowy miesiąc wsparcia psychologicznego na platformie porad psychologicznych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej