RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Środa mroźna. Gdzie najzimniej? [PROGNOZA]

W Bieszczadach warunki zimowe (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
W Bieszczadach warunki zimowe (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Po mroźniej nocy środa będzie nieco cieplejsza, ale tylko na Dolnym Śląsku i zachodnim Wybrzeżu temperatura wzrośnie do około ze stopni Celsjusza – prognozuje IMGW.

Na razie do -14 st., ale wiemy, kiedy przyjdzie ocieplenie [PROGNOZA POGODY]

Nad Polskę napływa mroźne arktyczne powietrze. Temperatury będą bardzo niskie nie tylko w nocy, ale także w ciągu dnia.

zobacz więcej

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej niemal cały kontynent obejmują niże z ośrodkami nad Wielką Brytanią i w rejonie Morza Czarnego, jedynie częściowo północna i północno-wschodnia Europa jest w zasięgu wyżów znad Skandynawii i Rosji. Polska znajduje się w zasięgu klina wyżu znad Skandynawii, tylko krańce zachodnie są na skraju niżu znad Wysp Brytyjskich. Z południowego wschodu napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie wolno spadać.

Jak wynika z prognozy w środę w kraju utrzyma się duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. Lokalnie może padać słaby śnieg, szczególnie na Podkarpaciu.

W ciągu dnia pogodnie będzie na północnym wschodzie. Rozpogodzenia będą tworzyły się od południowo-zachodniej części kraju w pasie od zachodniego Pomorza przez Wielkopolskę, centrum po południowy wschód.

Gdzie najzimniej?


Temperatura maksymalna wyniesie od -7 stopni na Suwalszczyźnie, około -3 w centrum i około zera na Dolnym Śląsku oraz na zachodnim Wybrzeżu.

Niskie temperatury utrzymujące się całą dobę zwłaszcza na wschodzie kraju oraz na pogórzu spowodują rozwój zjawisk lodowych na rzekach i jeziorach. Pierwsze zjawiska lodowe pojawią się na rzekach górskich oraz w zlewni Narwi w postaci lodu brzegowego a pod koniec tygodnia również i krążków śryżowych. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu porywisty, lokalnie porywisty na południu kraju, wschodni i południowo-wschodni.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
W czwartek i piątek ponownie wzrost zachmurzenia do dużego i opady śniegu, deszczu ze śniegiem, deszczu i marznącego deszczu powodującego gołoledź. W Karpatach zachodnich opady śniegu mogą być intensywne. Temperatura minimalna od -13 do -3 stopni, a maksymalna od -7 stopni do 0°C. Wiatr zmieni kierunek na południowy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej