RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Nigeria. Bandyci spalili autobus pełen ludzi

Fala przemocy zalewa Nigerię (fot. US Department of Defence)
Fala przemocy zalewa Nigerię (fot. US Department of Defence)

Co najmniej 30 pasażerów w autobusie podpalonym przez bandytów w nigeryjskim stanie Sokoto zostało spalonych żywcem – poinformowała lokalna policja.

Wojskowa ciężarówka wjechała w protestujących w Mjanmie

Wojskowa ciężarówka staranowała w niedzielę tłum demonstrantów w Mjanmie (Birmie), wiele osób – jak relacjonowali świadkowie – zostało rannych....

zobacz więcej

Bandyci w Nigerii, jak informuje agencja Reutera, w ostatnim roku przeprowadzali brutalne ataki na mieszkańców wsi i dojeżdżających do pracy autostradami oraz porywali setki dzieci w wieku szkolnym dla okupu na północy kraju.

Sanusi Abubakar, rzecznik północno-zachodniej policji stanowej Borno, powiedział, że autobus przewoził 24 pasażerów, gdy został podpalony przez uzbrojonych mężczyzn, siedem rannych osób uciekło z pożaru i zostały przewiezione do szpitala.

Wsród ofiar kobiety i dzieci


Dwóch mieszkańców wsi, którzy dotarli na miejsce zbrodni, powiedziało Reuterowi, że autobus był przeładowany, a spalonych ciał nie można zidentyfikować. Według ich relacji ofiar jest ponad 30, w tym kobiety i dzieci.

Świadkowie powiedzieli, że wieśniacy zostali napadnięci na drodze łączącej obszar samorządowy Sabon Birni z wioską Gidan Bawa w stanie Borno. Bandyci poruszają się na motocyklach i ukrywają się w lasach, gdzie często przetrzymują porwane ofiary w oczekiwaniu na zapłatę okupu. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej