RAPORT

Pogarda

Rozmowa Biden-Putin. Kreml żąda, by Ukraina pozostała poza NATO

Joe Biden i Władimir Putin (fot. Getty Images)
Joe Biden i Władimir Putin (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Prezydent Rosji Władimir Putin i przywódca USA Joe Biden rozmawiali we wtorek sam na sam podczas wideokonferencji. Poruszono m.in. kwestię Ukrainy. Prezydent Rosji powiedział przywódcy USA, że Rosja jest zainteresowania uzyskaniem gwarancji wykluczających rozszerzenie NATO na wschód i rozmieszczenie systemów ofensywnych w sąsiadujących z nią krajach – podał Kreml.

Biały Dom potwierdził termin rozmowy Bidena z Putinem

Biały Dom potwierdził w sobotę oficjalnie, że we wtorek odbędzie się rozmowa prezydentów USA i Rosji Joe Bidena i Władimira Putina za pośrednictwem...

zobacz więcej

Joe Biden „określił działania w postaci sankcji, które USA wraz z sojusznikami gotowe byłyby zastosować w razie dalszej eskalacji” związanej z aktywnością wojsk rosyjskich w pobliżu granic Ukrainy – głosi oświadczenie strony rosyjskiej.

Prezydent Rosji powiedział przywódcy USA, że Rosja jest zainteresowania uzyskaniem gwarancji wykluczających rozszerzenie NATO na wschód i rozmieszczenie systemów ofensywnych w sąsiadujących z nią krajach – podał Kreml.

Putin odnosząc się do rozszerzenia NATO mówił o gwarancjach mających formę prawną – dodały jego służby prasowe.

Prezydenci rozmawiali też o irańskim programie nuklearnym, a także o kwestiach dwustronnych. „Stwierdzono, że stan współpracy (rosyjsko-amerykańskiej) nadal jest niezadowalający” – relacjonuje Kreml. Rosja zaproponowała „zniesienie wszelkich ograniczeń, które się nagromadziły, w funkcjonowaniu misji dyplomatycznych” obu państw – czytamy w komunikacie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej