RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Mróz zetnie kraj. Gdzieniegdzie nawet dwucyfrowy. Czy poprószy?

Idzie mróz (fot. Shutterstock)
Idzie mróz (fot. Shutterstock)

W nocy z wtorku na środę w północno-wschodniej Polsce temperatura może spaść nawet do -14 stopni Celsjusza – powiedziała Anna Woźniak, synoptyk IMGW. W tym czasie rozpogodzi się w tej części kraju po opadach śniegu w ciągu dnia.

Czeka nas mroźna i śnieżna zima? Jest prognoza długoterminowa

IMGW opublikował długoterminową eksperymentalną prognozę pogody na zimę 2021/2022 i początek wiosny 2022. Wynika z niej, że w kolejnych miesiącach...

zobacz więcej

Według prognozy przygotowanej przez Annę Woźniak z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, tej nocy w północno-wschodniej Polsce, a szczególnie na Suwalszczyźnie, będzie mroźnie. Podobnie było w ciągu dnia.

IMGW poinformowało, że w nocy, w całym kraju zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Lokalnie wystąpią słabe opady śniegu. Temperatura wyniesie od –10 do – 4 stopni. W północno-wschodniej części kraju rozpogodzi się i tam temperatura może spaść nawet do –14 stopni Celsjusza. Niewielkie przejaśnienia mogą się pojawić na południowym zachodzie i tam utworzą się marznące mgły ograniczające widoczność do 200 m. Wiatr będzie słaby, lokalnie umiarkowany. Na zachodnim Wybrzeżu porywisty z kierunków wschodnich.

W środę w kraju utrzyma się duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. Lokalnie może padać słaby śnieg, szczególnie na Podkarpaciu. W ciągu dnia pogodnie będzie na północnym wschodzie. Rozpogodzenia będą tworzyły się od południowo-zachodniej części kraju w pasie od zachodniego Pomorza przez Wielkopolskę, centrum po południowy wschód.

Temperatura maksymalna wyniesie od –7 stopni na Suwalszczyźnie, około – 3 w centrum i około zera na Dolnym Śląsku oraz na zachodnim Wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu porywisty, lokalnie porywisty na południu kraju, wschodni i południowo-wschodni.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej