RAPORT

Pogarda

Żaryn: Kreml znów stawia się w roli mediatora w kryzysie, który sam wykreował

Stanisław Żaryn (fot. PAP/Rafał Guz)
Stanisław Żaryn (fot. PAP/Rafał Guz)

Najnowsze

Popularne

Rzecznik koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn uważa, że Rosja próbuje wykorzystać kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej do swoich celów. Stanisław Żaryn powiedział, że po raz kolejny Kreml stawia się w roli mediatora w kryzysach, które sam wykreował.

Kryzys migracyjny. Ławrow wybiela Rosję i Białoruś

Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow powiedział, że zarzuty ze strony UE pod adresem Białorusi i Rosji dotyczące związku tych krajów z kryzysem...

zobacz więcej

– Już w tej chwili Moskwa prezentuje się jako kraj, który powinien zostać włączony do negocjacji i uspokojenia sytuacji – powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej. Według niego widać jednoznacznie, że kryzys, który od samego początku Rosja w sposób skryty wspiera, jest wykorzystywany na szczeblu międzynarodowym do uzyskania kolejnych korzyści i uległości Zachodu wobec rosyjskich interesów.

W komunikacie z kolei rzecznik koordynatora służb napisał, że operacja białoruskiego reżimu jest elementem rosyjskiego planu, którego celem jest podzielenie społeczeństw i państw Europy Środkowej.

Zdaniem Stanisława Żaryna chodzi też o to, żeby rozbić jedność krajów NATO i Unii Europejskiej. W analizie rzecznik przekonuje, że reżim Łukaszenki nie ośmieliłby się zorganizować i prowadzić tak poważnej operacji przeciwko Zachodowi bez poparcia Moskwy.

Zobacz także: Stanisław Żaryn: Rosyjska gra gazem


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej