RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Tuskowi nie zależy na Polsce, tylko dorwaniu się do władzy? Mocne słowa znanego reżysera

Donald Tusk (fot. PAP/Rafał Guz)
Donald Tusk (fot. PAP/Rafał Guz)

„To ratowanie Polski jest tylko w cudzysłowie” – mówi znany reżyser Konrad Niewolski, w ostrych słowach diagnozując kondycję polskiej opozycji. Obrywa się też Donaldowi Tuskowi, któremu filmowiec wypomina brak efektywności po latach spędzonych w Brukseli.

Przed chwilą stracił prawo jazdy. Tusk znów łamie przepisy

W sobotę szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk został zatrzymany za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Do incydentu doszło w...

zobacz więcej

– Czy na tym ma polegać polityka, że ugrupowania, które mają zupełnie inne programy, różnią się radykalnie w podejściu do wszystkich aspektów polityki wewnętrznej i zagranicznej, obrażają się nawzajem, nagle – „ponad podziałami”, tylko po to, żeby dorwać się do władzy i odsunąć PiS – próbują wmówić wszystkim Polakom, że to dla dobra Polski? – pyta Niewolski, jeden z najwybitniejszych reżyserów nurtu kina niezależnego.

Konrad Niewolski o Donaldzie Tusku


Twórca takich filmów jak „Symetria” czy „Job, czyli ostatnia szara komórka” ocenia, że hasła o „ratowaniu Polski” głoszone przez opozycję i lidera PO trzeba brać w cudzysłów, bowiem w rzeczywistości ich autorom chodzi tylko o własny interes.

– Tylko po to, żeby przejąć władzę i dorwać się do stołków, nam próbują wmówić, że to dla dobra Polski – przekonuje reżyser. Odnosząc się do Donalda Tuska stwierdził z kolei, że polityk – choć dziś deklaruje dobre intencje – to „będąc tyle lat w Unii Europejskiej na samym szczycie sabotował i szkodził Polsce”.

Zobacz także: Zbyt podobne, by spać spokojnie. Tusk powtarza insynuacje Łukaszenki nt. Polski

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej