RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Nieudana akcja Lempart w Sztumie. Przyniesiono jej wiadro z mopem

Marta Lemaparta dostała w prezencie wiadro z mopem. (fot. PAP/Leszek Szymański)
Marta Lemaparta dostała w prezencie wiadro z mopem. (fot. PAP/Leszek Szymański)

Marta Lempart zbierała w Sztumie podpisy pod projektem ustawy ws. liberalizacji aborcji. W miejscu zbiórki pojawił się mężczyzna z mopem i wiadrem, na którym był napis „będziesz sprzątać sama”.

Cały czas trwa zbiórka podpisów pod projektem ustawy „Legalna aborcja, bez kompromisów”. Bierze w niej udział m.in. Strajk Kobiet. Marta Lempart w związku z tą akcją w piątek pojawiła się w Sztumie.

Na spotkanie z liderką Strajku Kobiet i innymi aktywistkami przyszedł mężczyzna zaopatrzony w wiadro i mopa, na którym znajdował się napis „będziesz sprzątać sama”. – Chodzi o to, żeby ta pani na drugi raz posprzątała swój bałagan – tłumaczył .

W jego stronę padło kilka uwag. – Czy był pan w Warszawie na ulicy Nowogrodzkiej kiedykolwiek? – pytała osoba relacjonująca wydarzenie. – A czy ja o tym mówię? Przez cały rok ta pani robi bałagan na polskich ulicach, wyciąga niepotrzebnie ludzi z domu. Ale fakt faktem, tak samo jak w Warszawie, farbą pochlapała chodnik – odpowiedział mężczyzna.

Lempart oblała farbą siedzibę PiS. Aktywiści kpili z kobiety sprzątającej budynek. Nowe nagranie [WIDEO]

Liderka Strajku Kobiet i aktywiści kpili z pani sprzątającej pod siedzibą PiS w Warszawie, po tym jak Marta Lempart wylała farbę na drzwi i schody...

zobacz więcej

– To jest prezent od kobiet z Ziemi Sztumskiej. Nie ma ich tutaj, bo są w pracy. Wstyd się przyznać, że ja zostałem wydelegowany, a nie kobieta. Chciałem taki prezencik sprawić – tłumaczył mężczyzna. Jak wyjaśnił, kiedy odbywały się protesty „stał po drugiej stronie”. – Rzucano w nas jajkami, cegłami, gdy staliśmy i broniliśmy Kościoła – powiedział.

Lempart kontra pani sprzątająca


Przypomnijmy o sytuacji, do jakiej niedawno doszło przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie. Przemówienie Marty Lempart dot. aborcji zostało przerwane przez panią sprzątającą teren, która oburzyła się na widok rozlanej przez liderkę Strajku Kobiet czerwonej farby. Całe zajście uwieczniono na nagraniu, które odbiło się szerokim echem w mediach społecznościowych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej