RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Terminy ferii zimowych w 2022 roku. Ostatnia szansa na wykorzystanie bonu turystycznego?

Ferie zimowe (fot. PAP/Grzegorz Momot)
Ferie zimowe (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował we wtorek, że w związku z epidemią COVID-19 zostanie wydłużony okres nieobecności dzieci w szkołach. Nauka zdalna wróci w okresie poprzedzającym ferie – od 20 do 23 grudnia i po Świecie Trzech Króli – do 9 stycznia. Terminy ferii będą różne w poszczególnych województwach. Ponadto w listopadzie rząd przyjął projekt ustawy wydłużającej termin na dokonywanie płatności za pośrednictwem bonu. Do kiedy będzie można wykorzystać Polski Bon Turystyczny?

Bon Turystyczny. Ile razy go wykorzystano w wakacje 2021 roku?

Wykorzystując Polski Bon Turystyczny dokonano płatności na ponad 1,8 mld zł, z czego przeszło miliard wpłynął w okresie wakacji – poinformowało PAP...

zobacz więcej

Wprowadzenie nauki zdalnej między 20 grudnia a 9 stycznia dotyczy szkół podstawowych i średnich. Żłobki i przedszkola będą pracowały w trybie stacjonarnym. 10 stycznia uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej.

Ferie zimowe 2022 w Polsce – terminy:


Na podstawie rozporządzeń ministra edukacji narodowej i sportu ferie zimowe w poszczególnych województwach w roku szkolnym 2021/2022 zostały zaplanowane w następujących terminach:

17 - 30 stycznia 2022 r.
Województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

24 stycznia - 6 lutego 2022 r.
Województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie

31 stycznia - 13 lutego 2022 r.
Województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie,zachodniopomorskie

14 – 27 lutego 2022 r.
Województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

Ferie zimowe 2022 a bon turystyczny


Bon turystyczny, który można wykorzystać do opłacenia między innymi: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym czy rekreacyjnym, to wsparcie dla rodziców, których dzieci nie ukończyły 18. roku życia. W Świętokrzyskiem np. można go zrealizować w ponad 400 miejscach. Rodziny, które nie wykorzystały jeszcze Polskiego Bonu Turystycznego, będą mogły to zrobić do 30 września 2022 roku, a nie – jak planowano – do 31 marca 2022 roku. Rząd przyjął w listopadzie projekt ustawy wydłużającej termin na dokonywanie płatności za pośrednictwem bonu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej