RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Ciało w przysklepowym kontenerze. Ofiarę kilkakrotnie zgwałcono

Prokuratura wystąpiła do sądu o tymczasowe aresztowanie (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)
Prokuratura wystąpiła do sądu o tymczasowe aresztowanie (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Dożywocie grozi 40-latkowi podejrzanemu o zabójstwo 46-letniej kobiety, której ciało odkryto w poniedziałek nad ranem w kontenerze przy jednym z dyskontów w Środzie Wielkopolskiej. Mężczyzna kilkakrotnie zgwałcił ofiarę – poinformowała we wtorek prokuratura.

Sadownik oskarżony o zgwałcenie 16-latki. Za upicie nieletniej grozi mu więzienie

Akt oskarżenia w sprawie 65-letniego sadownika skierowała prokuratura w Radomiu. Mężczyzna jest podejrzany o upicie i zgwałcenie 16-latki, którą...

zobacz więcej

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak przekazał, że 40-letniemu Tomaszowi B. przedstawiono zarzut zabójstwa 46-letniej kobiety, popełnionego w zamiarze ewentualnym. Mężczyzna kilkukrotnie zgwałcił ofiarę ze szczególnym okrucieństwem.

– Tomasz. B. przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa, złożył wyjaśnienia. Ich treść częściowo koreluje z przebiegiem zdarzenia ustalonym w toku postępowania – powiedział prok. Wawrzyniak.

Ciało ofiary odkryto w poniedziałek po godz. 2 w nocy w okolicy jednego z dyskontów w Środzie Wielkopolskiej. – Kobieta zmarła w wyniku doznanych obrażeń zewnętrznych i wewnętrznych powodujących wstrząs krwotoczny oraz w wyniku wychłodzenia organizmu – wskazał prokurator.

Według ustaleń śledczych ofiarę i podejrzanego łączyła okazjonalna znajomość. Tomasz B. pracował w Środzie Wielkopolskiej. W niedzielę podejrzany spożywał z ofiarą alkohol w wynajmowanym przez Tomasza B. pokoju. Później oboje przenieśli się w pobliże sklepu, gdzie podejrzany wielokrotnie zgwałcił 46-latkę.

Podejrzany nie miał stałego miejsca zamieszkania. W przeszłości był wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, dlatego będzie odpowiadał w warunkach tzw. multirecydywy.

Prokuratura wystąpiła do sądu o tymczasowe aresztowanie Tomasza B. Podejrzanemu grozi od 12 lat więzienia, 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotnie więzienie

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej