RAPORT

Pogarda

Pracodawca będzie mógł oczekiwać od pracownika wyniku testu na COVID-19

Najnowsze

Popularne

Pracodawca będzie mógł oczekiwać od pracownika wyniku testu na COVID-19. Jesteśmy bliscy finiszu w pracach nad projektem ustawy klubu PiS; zmodyfikowaliśmy go. Mam nadzieję, że w ciągu tygodnia zostanie skierowany na ścieżkę formalną – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Nowe obostrzenia i obowiązek szczepień. Rząd zmienia zasady [WIDEO]

Od 1 marca będziemy chcieli wprowadzić obowiązek zaszczepienia dla medyków, nauczycieli i służb mundurowych – poinformował na konferencji prasowej...

zobacz więcej

Minister zdrowia odniósł się we wtorek na konferencji prasowej do kwestii projektu ustawy, na mocy której pracodawca będzie mógł sprawdzić, czy pracownik jest zaszczepiony przeciw COVID–19.

– Cały czas pracujemy (nad projektem) razem z klubem parlamentarnym PiS – zapewnił.

– Jesteśmy już bliscy finiszu, zmodyfikowaliśmy trochę filozofię tego projektu, bo pracodawca będzie – zgodnie z tym nowym ujęciem – miał prawo oczekiwać okazania wyniku testu przez pracownika – po to właśnie, by budować bezpieczne środowisko pracy – podkreślił szef MZ.

– Przypomnę, że we wcześniejszej wersji dyskutowaliśmy, by było to szczepienie, ale tutaj stawiamy jednak na testy – w ogóle w tym projekcie ustawy będą zagwarantowane za darmo obywatelom – dodał.

– Ten projekt dyskutujemy w tej chwili z klubem PiS, rozmawiamy z kierownictwem, z innymi interesariuszami i mam nadzieję, że w ciągu tygodnia wyklaruje się ten projekt, że zostanie skierowany na ścieżkę formalną – dodał Niedzielski.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej