RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Burza śnieżna paraliżuje ruch na zachodzie Europy

Przechodząca przez Europę Zachodnią burza śnieżna Barra sparaliżowała ruch na drogach (fot. PAP/EPA/HENNING BAGGER)
Przechodząca przez Europę Zachodnią burza śnieżna Barra sparaliżowała ruch na drogach (fot. PAP/EPA/HENNING BAGGER)

Przechodząca przez Europę Zachodnią burza śnieżna Barra sparaliżowała ruch na drogach w Hiszpanii. We wtorek nieprzejezdnych jest około 60 tras.

Fani zimowego szaleństwa będą zadowoleni. Nawet 70 cm śniegu i dwucyfrowy mróz

10 stopni mrozu zanotowano w sobotę rano w Ustrzykach Górnych w Bieszczadach. Powyżej górnej granicy lasu leży nawet 70 cm śniegu. Bieszczadzki...

zobacz więcej

Jak podała hiszpańska Generalna Dyrekcja Ruchu Drogowego (DGT), we wtorek najtrudniejsze warunki dla kierowców panują na terenie północnej i wschodniej części kraju, gdzie spadło najwięcej śniegu.

Według DGT najwięcej nieprzejezdnych dróg wskutek zalegającego śniegu i gołoledzi występuje w Asturii, Kantabrii, Aragonii, Katalonii, a także w Kraju Basków i w regionie Nawarry.

Według państwowej agencji meteorologicznej AEMET we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu całego dnia należy spodziewać się nasilenia wichur oraz intensywniejszych opadów śniegu.

Kilkunastostopniowy mróz to nie wszystko. Synoptycy: Lód, krążki śryżowe i gołoledź

Początek tygodnia będzie pochmurny z opadami śniegu i stopniowym spadkiem temperatury. Zacznie się już w nocy z poniedziałku na wtorek, choć...

zobacz więcej

Do wtorkowego popołudnia alert z powodu pogorszenia się pogody wydano już w 20 spośród 50 prowincji Hiszpanii.

Służby obrony cywilnej wezwały obywateli podróżujących po kraju z powodu długiego weekendu do wcześniejszego powrotu do swoich domów. Przestrzegły, że nasilenie się zamieci przy wzmożonym ruchu może doprowadzić do licznych korków i masowego uwięzienia w zaspach aut, jak miało to miejsce w styczniu podczas śnieżycy Filomena.

W piątek po południu tysiące Hiszpanów udało się na urlopy w związku z weekendem oraz dniami wolnymi od pracy: poniedziałkowym świętem Konstytucji Hiszpanii i przypadającą w środę uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej