RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Trzaskowski atakuje Polskę ws. imigrantów i LGBT. Debata współfinansowana przez Niemcy

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (fot. PAP/Leszek Szymański)
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (fot. PAP/Leszek Szymański)

Najnowsze

Popularne

W sieci zaczęły krążyć nowe nagrania Rafała Trzaskowskiego, w których polityk PO w języku angielskim ostro krytykuje sytuację w Polsce i obecny rząd. Prezydent Warszawy podkreśla, że to m.in. dzięki niemu imigrantom na granicy dostarczono jedzenie oraz ubrania. Przekonuje, że osoby LGBT są „atakowane przez konserwatywny rząd”, a dzięki niemu pojawiła się Karta LGBT, hostel LGBT, Tęczowe Piątki i lekcje tolerancji w szkołach. Skąd pochodzą te nagrania? Wyjaśniamy.

Warszawiacy mają problem. Trzy lata z Trzaskowskim i dwie gigantyczne podwyżki

Mijają właśnie trzy lata, odkąd prezydentem Warszawy został polityk PO Rafał Trzaskowski. – W tym czasie zafundował warszawiakom dwie duże...

zobacz więcej

W mediach społecznościowych pojawiły się kolejne filmiki, gdzie na forum międzynarodowym Rafał Trzaskowski ostro komentuje sytuację w Polsce i ostrzega światową opinię publiczną przed „autorytarnym rządem”.

Okazuje się, że nagrania pochodzą z debaty organizowanej m.in. przez rządy Niemiec, Holandii i Stanów Zjednoczonych. Dyskusja z udziałem burmistrzów i prezydentów miast dotyczyła działań na rzecz demokracji i międzynarodowej współpracy. Przedstawiciele różnych państw mówili o walce ze zmianami klimatu, ubóstwem i epidemią COVID-19. Całość odbyła się pod koniec obiegłego tygodnia.

Jako przedstawiciel Polski głos zabrał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który skupił się niemal wyłącznie na atakowaniu rządu PiS.

Zobacz także:   Dodatkowe środki dla Warszawy od rządu. Miasto cenzuruje tę informację

Już na wstępie swojego wystąpienia Trzaskowski zaznaczył, że w Polsce panuje autorytarny reżim, który próbuje sparaliżować i podporządkować sobie niemal każdą niezależną instytucję oraz władze samorządowe.

Rafał Trzaskowski przekonywał, że w związku z działalnością „autorytarnego rządu”, on i prezydenci innych miast każdego dnia muszą walczyć. – Walczymy o demokrację, walczymy o tolerancję, walczymy o poszanowanie rządów prawa i chronimy mniejszości. Pozwólcie mi podać kilka przykładów – zaapelował.

Krzysztof Karnkowski: Sen o Kongresie

Jest niemal pewne, że wystąpienie Rafała Trzaskowskiego przed podkomisją Kongresu USA było ważniejszym wydarzeniem dla Polaków, niż Amerykanów....

zobacz więcej

Trzaskowski stanowczo: Drakońskie prawo


Polityk PO stwierdził, że rząd PiS niszczy prawa człowieka, w tym szczególnie prawa kobiet. – Wprowadzili drakońskie prawo antyaborcyjne – stwierdził, chociaż to Trybunał Konstytucyjny potwierdził swoje orzecznictwo z poprzednich lat i zniósł jedną z trzech przesłanek do przerywania ciąży, a lekarze nadal mają prawo przeprowadzić aborcję, jeśli zagrożone jest zdrowie lub życie matki.

Zobacz także:   „Świąteczne” plakaty na zlecenie Trzaskowskiego. Zamiast narodzenia Jezusa - pioruny i jeb**ie

Następnie Trzaskowski stwierdził, że rząd odebrał pieniądze niezależnym organizacjom walczącym o prawa kobiet i sprzeciwiającym się domowej przemocy. Zaznaczył, że to Warszawa wspiera ofiary przemocy oraz małżeństwa starające się o dziecko poprzez metodę in vitro.

Za co płacimy Tuskowi 30 tys. miesięcznie?

Donald Tusk zarobił do tej pory w UE ok. 9 mln zł. Europejska Partia Ludowa nie ujawnia jednak, ile miesięcznie inkasuje ich lider. Nieoficjalnie...

zobacz więcej

Trzaskowski o imigrantach: To uchodźcy, przywozimy im jedzenie


Zwracając się do polityków innych państw, przedstawiciel Platformy Obywatelskiej stwierdził, że to on zagwarantował darmowe żłobki, dzięki czemu kobiety mają większe szanse na rozwój zawodowy.

– Mniejszości są atakowane przez konserwatywny rząd. Przede wszystkim mniejszość LGBT. Dlatego jako jeden z pierwszych prezydentów podpisałem kartę LGBT – stwierdził.

Podkreślił, że otworzył w stolicy hostel dla osób LGBT, a w szkołach wprowadził lekcje tolerancji, lekcje dotyczące praw człowieka i Tęczowe Piątki. Jak podkreślił, było to niezbędne, by wykształcić tolerancyjne społeczeństwo.

Zobacz także:   Lawina memów i żartów po występie w USA. Internauci bez litości dla Trzaskowskiego

Trzaskowski powiedział również, że władze Warszawy zaangażowały się w specjalną pomoc dla uchodźców znajdujących się na wschodnich granicach Polski – choć, jak wiemy, w przytłaczającej większości nie są to uchodźcy uciekający przed wojną czy prześladowaniami, ale nielegalni imigranci zwożeni na granice UE przez białoruski reżim.

Przywozimy im jedzenie i ubrania, by zademonstrować, że miasta mogą być inne – podkreślił, krytykując działania rządu wobec imigrantów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej