RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kania wygrała proces z Pińskim i Bachurskim. Za „ordynarne kłamstwa”

Jan Piński (fot. arch.PAP/Jacek Turczyk)
Jan Piński (fot. arch.PAP/Jacek Turczyk)

Dorota Kania, redaktor naczelna mediów grupy Polska Press, wygrała proces cywilny, jaki wytoczyła Janowi Pińskiemu i Piotrowi Bachurskiemu o naruszenie jej dóbr osobistych. – Jestem usatysfakcjonowana, ponieważ nie można kłamać w życiu publicznym – komentuje w rozmowie z portalem tvp.info wyrok sądu Kania.

„Masowe” odejścia z Polski Press? Kania: Rezygnację złożył jeden dziennikarz

Nie jest prawdą, że z portali i gazet Polski Press „lawinowo” odchodzą dziennikarze – oświadczyła w rozmowie z portalem tvp.info dziennikarka...

zobacz więcej

Chodzi o tekst „Dorota Kania jest skorumpowana i nieuczciwa”, jaki ukazał się w 2017 roku na stronie polskaniepodlegla.pl, a którego autorem był Jan Piński. Kania zdecydowała się pozwać autora publikacji oraz Piotra Bachurskiego, redaktora naczelnego „Polski Niepodległej”, o naruszenie dóbr osobistych.

We wtorek przed sądem cywilnym odbyło się posiedzenie w tej sprawie. Jak poinformowała dziennikarka, wygrała proces z Pińskim i Bachurskim. Decyzją sądu muszą przeprosić za kłamstwa, że jestem „nieuczciwa i skorumpowana” – przekazała w mediach społecznościowych Kania.

W rozmowie z portalem tvp.info dziennikarka komentuje, że jest usatysfakcjonowana taką decyzją sądu, „ponieważ nie można kłamać w życiu publicznym”. – To nie była krytyka, tylko ordynarne kłamstwo – dodaje.

Kania tłumaczy, że w tekście Pińskiego „roiło się od pomówień”. – Ponieważ wszystko to była nieprawda, postanowiłam skierować sprawę do sądu – tłuamczy dodając, że czeka na uzasadnienie decyzji sądu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej