RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Gdańszczanin znalazł ponad 100 tys. zł. Pieniędzy nie zatrzymał dla siebie

Mężczyzna znalazł ponad 100 tys. zł (fot. Shutterstock/Kamil Zajaczkowski)
Mężczyzna znalazł ponad 100 tys. zł (fot. Shutterstock/Kamil Zajaczkowski)

Do komisariatu na Oruni zgłosił się 44-letni gdańszczanin, który przyniósł znalezione pieniądze. Cała kwota trafiła już do właściciela. Uczciwy znalazca mógł liczyć na znaleźne – poinformowała policja.

Włamanie na plebanię. Policja prosi o pomoc w ujęciu złodziei

Policja poszukuje sprawców włamania na teren plebanii w Lasocicach w woj. wielkopolskim. Mieszkanie księdza zostało splądrowane, gdy odprawiał mszę...

zobacz więcej

Jak powiedział oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Mariusz Chrzanowski, pod koniec minionego tygodnia do policjantów z komisariatu na Oruni zgłosił się mężczyzna, który zgubił saszetkę z dużą sumą pieniędzy.

Mężczyzna umieścił post w lokalnym serwisie trojmiasto.pl, gdzie wpisał, że „przy ul. Jaworzniaków zagubiłem saszetkę ze sporą gotówką 100 tys. zł. Prowadzę firmę i ta gotówka była przeznaczona na zakup sprzętu medycznego, wypadła mi z auta razem z kartonem kroplówek. Sprawę zgłosiłem na policję ale mam jeszcze nadzieję, że może ktoś tutaj pomoże odnaleźć zgubę. Każdy, kto może coś wiedzieć w tej sprawie, proszony jest o kontakt pod numerem” – napisał.

– Zgłaszający szczegółowo opisał okoliczności zagubienia gotówki i wskazał miejsce, w którym do niego doszło. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy sprawdzili monitoring i rozmawiali z osobami mogącymi mieć informacje na temat zdarzenia – dodał Chrzanowski.

W niedzielę do komisariatu na Oruni zgłosił się mieszkaniec Gdańska, który przyniósł znaleziona saszetkę, a w niej ponad 120 tys. zł.

Znalazca opisał policjantom okoliczności i miejsce, w którym ją znalazł. Pieniądze zostały przeliczone i zabezpieczone. Jeszcze tego samego dnia policjanci przekazali je właścicielowi. Uczciwy 44-latek otrzymał od właściciela podziękowanie oraz tzw. znaleźne.

Czytaj także: Mężczyzna sądził, że znalazł złoto. Znalazł coś znacznie cenniejszego

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej