RAPORT

Pogarda

Kilkanaście tysięcy nowych zakażeń. Ujawniono nowe dane MZ

Nowe dane epidemiczne (fot. Jacek Szydlowski/NurPhoto via Getty Images)
Nowe dane epidemiczne (fot. Jacek Szydlowski/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Ostatniej doby odnotowano 19 366 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarły 504 osoby z COVID-19 – przekazał we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Czy szczepienia przeciw COVID-19 będą obowiązkowe? Stanowisko PiS [WIDEO]

Klub PiS nie poprze projektu Lewicy o obowiązkowych szczepieniach przeciw COVID-19 – poinformował wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Przyznał...

zobacz więcej

Premier Mateusz Morawiecki powiedział w poniedziałek, że rozważane jest „wzmocnienie obostrzeń wobec niezaszczepionych”.

– We wtorek lub najpóźniej w środę przedstawimy drugi pakiet zaostrzeń, m.in. taki, który będzie się wiązał z sytuacją świąteczną, będzie odpowiedzią na mutację omikron wirusa. Rzeczywiście przedstawia to się niedobrze – powiedział Morawiecki. Według niego „jest bardzo dużo zgonów, szczególnie wśród osób niezaszczepionych”.

Premier zapowiedział „wzmocnienie mechanizmów szczepienia i ich obowiązkowości w niektórych zawodach”. – Będziemy również dyskutować o wzmocnieniu zaostrzeń w niektórych miejscach, dla osób niezaszczepionych, aby odpowiedzieć na tę odmianę omikron wirusa, która pewnie już jest w Polsce – podkreślił.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej