RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Nie żyje znany aktor Maciej Zabielski

Maciej Zabielski nie żyje (fot. FB/Teatr Nowy Poznań)
Maciej Zabielski nie żyje (fot. FB/Teatr Nowy Poznań)

Aktor Maciej Zabielski nie żyje – poinformował Teatr Nowy w Poznaniu, z którym artysta związany był przez wiele lat. Zabielski zmarł 6 grudnia w wieku 64 lat. Grał w takich filmach jak „Chaos”, „Złoto dezerterów”, „Hiszpanka”.

Zmarł Andrzej Zaorski, aktor i satyryk. Miał 79 lat

31 października zmarł Andrzej Zaorski, aktor, satyryk, twórca radiowy i telewizyjny. Był współtwórcą słuchowisk i wielu programów telewizyjnych....

zobacz więcej

„Dotarła dziś do nas smutna wiadomość: zmarł Maciej Zabielski, aktor od blisko 4 dekad związany z Teatrem Nowym w Poznaniu, pojawiający się też na deskach teatrów w Legnicy, Łodzi, Gdańsku, Krakowie, Gdyni i Wrocławiu, a w latach 1997-2000 należący do zespołu artystycznego poznańskiego Teatru Polskiego” – poinformowano na stronie Teatru Nowego w Poznaniu.

W komunikacie przekazano, że Zabielski debiutował na deskach tego teatru w 1983 roku w spektaklu „Koniec Europy” Janusza Wiśniewskiego. Zagrał także w „Lobotomobilu” oraz „Bestii” w jego reżyserii”, a także w „Obsługiwałem angielskiego króla: w reżyserii Piotra Cieślaka.

W ostatnich latach widzowie mogli oglądać go w roli Złego Pana w „Dziadach” w reżyserii Radosława Rychcika.

Zabielski znany był między innymi z ról w filmach „Złoto dezerterów”, „Hiszpanka”, „Chaos”. Był znany z gościnnych występów w serialu „Świat według Kiepskich”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej