RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Para nastolatków pływała w morzu gdy zaatakował rekin. Co było dalej?

Miejsce, w którym doszło do ataku, patrolują ratownicy (fot. Shutterstock, zdj. ilustracyjne)
Miejsce, w którym doszło do ataku, patrolują ratownicy (fot. Shutterstock, zdj. ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Dwoje nastolatków przeżyło atak rekina na południowo-wschodnim wybrzeżu Australii. Jak podały lokalne media, ofiary ataku, 15-letnia dziewczyna i 16-letni chłopiec, zostały przewiezione do szpitala w mieście Geelong. Ich stan jest stabilny.

Skrzydlaty rekin z epoki dinozaurów

„Skrzydlaty” rekin z czasów, gdy na ziemi żyły dinozaury, przypominał z wyglądu płaszczkę – opisują naukowcy, którzy zbadali skamieniałość...

zobacz więcej

Do ataku doszło na plaży w kurorcie Ocean Grove w stanie Wiktoria. Świadkowie pospieszyli nastolatkom na ratunek, gdy usłyszeli krzyki. Udało się ich szybko wyciągnąć na brzeg. Oboje byli w szoku i zakrwawieni.

– Dziewczyna miała głębokie rany po ugryzieniu na prawej nodze poniżej kolana i prawej ręce, chłopiec miał lżejsze obrażenia pleców – powiedziała była pielęgniarka, która wraz z rodziną znajdowała się na plaży i udzieliła ofiarom pierwszej pomocy.

Władze potwierdziły, że w pobliżu plaży widziano rekina. Plaża została tymczasowo zamknięta, a miejsce, w którym doszło do ataku, patrolują ratownicy na skuterach wodnych.

Przeczytaj także: Rekin wywołał popłoch wśród turystów na plażach w Walencji

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej