RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Biały Dom. Jest decyzja w sprawie igrzysk olimpijskich w Pekinie

Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki (fot. PAP/EPA/Chris Kleponis / POOL)
Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki (fot. PAP/EPA/Chris Kleponis / POOL)

Przedstawiciele administracji Joe Bidena nie wezmą udziału w żadnych wydarzeniach związanych z zimowymi igrzyskami olimpijskimi w Pekinie w lutym 2022 roku ze względu na mające miejsce w Sinciangu ludobójstwo i zbrodnie przeciwko ludzkości – oznajmiła w poniedziałek rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki.

Biden: Rozważamy bojkot dyplomatyczny igrzysk w Pekinie

Prezydent USA Joe Biden przyznał w czwartek, że jego administracja rozważa dyplomatyczny bojkot zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Wcześniej...

zobacz więcej

– Żaden przedstawiciel administracji nie weźmie udziału w zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie i w igrzyskach paraolimpijskich w 2022 r., mając na uwadze trwające ludobójstwo i zbrodnie przeciwko ludzkości w Sinciangu oraz inne naruszenia praw człowieka – powiedziała Psaki.

Bojkot igrzysk                                               


 Dodała, że choć sportowcy USA wezmą udział w wydarzeniu i mają „100-procentowe wsparcie”, Biały Dom nie zamierza „ dodawać rozgłosu”  igrzyskom.

Bojkot igrzysk był szeroko popierany przez polityków w Waszyngtonie, choć część Republikanów domagała się pełnego bojkotu, włącznie z wycofaniem udziału sportowców USA w imprezie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej