RAPORT

Pogarda

Wojna squatów. Kolektyw Rozbrat ukrywał gwałciciela?

Poznański skłot Rozbrat mieści się w budynku opuszczonej hurtowni (fot. Adrian Jacek/ShutterStock)
Poznański skłot Rozbrat mieści się w budynku opuszczonej hurtowni (fot. Adrian Jacek/ShutterStock)

Najnowsze

Popularne

Wojna squatów trwa w najlepsze. W niedzielę doszło do regularnej bitwy między osobami zamieszkujący pustostany Syrena i Przychodnia w Warszawie. To jednak nie wszystko. Dziś w mediach społecznościowy pojawiły się zarzuty pod adresem największego poznańskiego squatu Rozbrat.

„Race, petardy, cegły, ranni”. Zadyma między lewackimi squatami w Warszawie [WIDEO]

Media społecznościowe obiegła informacja, że mieszkańcy dwóch warszawskich squatów pobili się między sobą. Lewicowi aktywiści i anarchiści rzucali...

zobacz więcej

Jedna z internautek twierdzi we wpisie na Facebooku, że gdy miała 19 lat, została zgwałcona przez mężczyznę z kolektywu Rozbrat:

„Po tym wydarzeniu część część osób chciała wdrożyć działania służące sprawiedliwości naprawczej, ale nie była to cała grupa. Traktowanie mnie ze strony mężczyzn i niektórych kobiet sprawiło, że czułam się po całym wydarzeniu samotna, wystraszona i wątpliłam we własne możliwości poznawcze”.

Mieszkanka squatu nazwała ten okres „najgorszym w swoim życiu”.

Jaka była reakcja kolektywu Rozbrat? Sprawa nie została zgłoszona na policję, bo jak dowiadujemy się z wpisu na Facebooku, przed oskarżonym o gwałt mężczyzną postawiono ultimatum: „Jeśli nie zacznie terapii, będzie musiał się wyprowadzić. Nie działa w naszych strukturach, o ile w jakichkolwiek (wyprowadził się z Poznania)” - można przeczytać w informacji zamieszczonej na koncie Rozbratu na Facebooku.

Co to jest kolektyw Rozbrat?


Rozbrat to nazwa kompleksu budynków mieszczących się przy ul. Pułaskiego w Poznaniu. Jak można przeczytać w sieci, w 1994 r. grupa lewicowych aktywistów zajęła tam barak po jednej z nieistniejących hurtowni.

Od 1997 roku squat jest siedzibą Federacji Anarchistycznej. Tuż po katastrofie smoleńskiej w skłocie miała odbyć się impreza „Stypa Party” pod hasłem: „Żegnamy jednych i zastanawiamy się, co zrobić z innymi”.

Rozbrat to jeden z najważniejszych ośrodków anarchistycznych i skrajnie lewicowych w Polsce.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej